Grzechy główne

Każdy, kto kiedyś był w związku, zna to z autopsji. Chcesz, żeby Twój związek był szczęśliwy oraz żebyś sama była szczęśliwa w związku, ale ciągle postępujecie z partnerem tak, że jednak nie odczuwacie radości z bycia razem. Czy to on zapomniał o rocznicy czy to znów poszłaś na imprezę bez niego. A może on nie ma czasu na spotkania z Tobą a Ty w towarzystwie wyśmiałaś jego wygląd lub sposób parkowania.
Jeżeli chcesz, żebyście oboje byli zadowoleni ze swojej relacji, która będzie oparta na partnerstwie powinniście przestrzegać pewnych zasad. Wiąże się to z „niegrzeszeniem” w związku. A jakie są grzechy główne, które psują relację?

Ograniczacie bliskość
To nie jest tak, że powinniście uprawiać seks codziennie czy parę razy dziennie. Nawet badania pokazują, że seks raz w tygodniu zdecydowanie wystarcza aby związek świetnie się rozwijał a wasza miłość kwitła. I pomimo tego, że po 6 do 12 miesięcy po rozpoczęciu związku namiętność spada, to nie ten brak seksu stanowi problem. Każdy dotyk jest ważny i zbliża do siebie. Możecie przytulić się na dobranoc, dzień dobry czy do widzenia. Gdy jesteście na spacerze to trzymajcie się za ręce. Jeżeli jecie razem posiłek możesz pomyziać partnera po nodze lub możecie trzymać się za dłonie, co jest bardzo romantyczne.
Dotyk, dzięki wydzielanym podczas niego hormonom, sprawia nam przyjemność i powoduje, że jesteśmy bardziej przywiązani do drugiej osoby.

Nie jesteście wobec siebie lojalni
Zdarzyło Ci się kiedyś w towarzystwie skrytykować wygląd swojego misia? A może nie podoba Ci się jego praca lub zarobki i tez postanowiłaś to wszystkim powiedzieć? A może znów nie wyrzucił śmieci albo chciałaś powiedzieć wszystkim swoim koleżankom, że nie zadowala Cię w łóżku? Jeżeli tak to postąpiłaś bardzo nieładnie. Twój partner mógł poczuć się zaatakowany. Skoro jesteś z nim związku, on się przed Tobą otwiera, potrafi Ci zaufać, to powinnaś udowodnić mu, że faktycznie jesteś godna zaufania i może liczyć na twoje wsparcie w każdej chwili. To działa w obie strony. Również powinnać czuć, że partner stanie po twojej stronie i nie będzie Cię ośmieszał przy innych.

Nie komplementować się nawzajem
Kiedy zaczynaliśmy się spotykać on był najprzystojniejszym, najgorętszym facetem na świecie. Ty starałaś się wyglądać jak gwiazda, a dla niego byłaś jak bogini. Obsypywaliście się komplementami. Czuliście się świetnie, strasznie pewni siebie. Siedzieliście, że jest ktoś, kto was pożąda, komu się podobacie. A potem powoli zapomnieliście, że partner nie będzie całe życie rozpamiętywał tego, że raz pochwaliłaś jego wygląd. Należy to robić na bieżąco. Zobaczysz, że gdy powiesz facetowi, że świetnie dziś wygląda lub że strasznie Cię pociąga, to natychmiast poprawisz mu humor.

Nie dzielicie się obowiązkami
On znowu nie wyrzucił śmieci, nie odkurzył, nie umył łazienki, nie zrobił zakupów spożywczych i nie ugotował obiadu. Ty znów nie miałaś czasu pościelić łóżka czy umyć naczyń i zrobić prania. Jeżeli nie podzielicie się obowiązkami, równo i sprawiedliwie, to będzie narastała wasza frustracja i niezadowolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here