iPhone 11 Pro Max używany czy nowy – sprawdzamy najlepszą ofertę

0
546

Nie sposób nie zauważyć, że smartfony Apple od lat należą do czołówki pod względem jakości wykonywanych zdjęć. I choć niektórzy producenci potrafią wycisnąć ze swoich matryc nieco więcej w jakiś konkretnych zastosowaniach, to topowe iPhone dają użytkownikom pewność, że zawsze wykonane przez nich zdjęcie będzie ostre, czytelne i dobrze doświetlone. Duża w tym zasługa nie tylko świetnych obiektów i dużych matryc, ale również perfekcyjnie działającego post-processingu i szybko adaptującej się automatyki. Czy iPhone 11 Pro Max jest kolejnym urządzeniem Apple wpisującym się w ten trend?

iPhone 11 Pro Max – lider mobilnej fotografii?

Wydany w 2019 roku, najwyższy ówczesny model iPhone – 11 Pro Max, już od samego początku celował w użytkownika, dla którego duże znaczenie miała jakość wykonywanych zdjęć. Do tego nawiązywały przygotowane przez producenta reklamy i to właśnie na aparat kładziono spory nacisk podczas prezentacji modelu. Krótko po premierze został on także przetestowany przez prestiżowy portal DXOMark. Oczywiście nie było rozczarowania i urządzenie zostało sklasyfikowane w Top 3, obok najnowszych modeli Samsunga.

Jedenasta generacja iPhone Pro Max została wyposażona w trzy aparaty, dzięki czemu pozwala na wykonywanie zdjęć szerokokątnych oraz na skorzystanie ze zbliżenia optycznego. Główna matryca ma  12 MPx, rozmiar 1/255”, światło f/1.8, optyczną stabilizację obrazu i obiektyw 26 mm. Sucha specyfikacja techniczna nie mówi zbyt wiele, ale w połączeniu z doskonale dopracowanymi algorytmami uzyskiwane rezultaty naprawdę można zaliczyć do najwyższej półki. Szczególnie że Apple zastosowało specjalny chipset AI, obsługujący technologię Deep Fusion. Test DXOMark potwierdził, że to właśnie automatyczne ustawianie ostrości i ekspozycji należą do najmocniejszych stron urządzenia, co jest tylko potwierdzeniem, że iPhone świetnie sprawdzają się jako aparaty do robienia zdjęć w trybie automatycznym.  W teście jakości zdjęć przyznano mu aż 124 punkty, natomiast próba wideo skończyła się na 102.

W 2021 to nadal doskonała propozycja dla fanów mobilnej fotografii

Pomimo upływu dwóch lat iPhone 11 Pro Max używany to nadaj świetna opcja dla osób, które często korzystają z mobilnej fotografii. Aktualnie jest on wyceniany znacznie atrakcyjniej, niż w momencie premiery, a niewiele wydanych w międzyczasie smartfonów może poszczycić się uzyskaniem lepszego wyniku w DXOMark. Jeśli więc szukasz telefonu, który w każdych warunkach zapewni Ci doskonałe zdjęcia, a przy tym nie kosztuje majątku, to właśnie iPhone 11 Pro Max może być smartfonem idealnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here