modna kobieta

Moda damska to dziedzina, w której cały czas coś się dzieje. Choć może się wydawać, że co pewien czas trendy zataczają koło i te same fasony powracają w nieco odświeżonej formie, to dla wielu osób moda jest czymś szalenie ważnym i interesującym, dlatego chętnie poszukują nowych źródeł inspiracji oraz wieści ze świata projektantów i trendsetterów. Aby być na bieżąco z modowymi nowinkami, warto znać najciekawsze programy o tej tematyce, ale nie tylko. Gdzie szukać wieści ze świata mody?

Najciekawsze polskie programy o modzie

Zacznijmy od tego, co dzieje się na naszym własnym podwórku. Od paru lat wydawana jest polska edycja modowego pisma Vogue, które znane jest na całym świecie i bez wątpienia prezentuje bardzo wysoki poziom. Na jego okładkach pojawiają się twarze najsłynniejszych modelek i gwiazd, których nazwiska znane są m.in. ze współpracy z największymi domami mody.

Na pewno warto też zwrócić uwagę na programy telewizyjne związane tematycznie ze światem mody, które dostępne są również w internecie. Niejedna modna kobieta w programach na Player.pl znajdzie inspiracje do stworzenia niezwykłych stylizacji zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjście. Najpopularniejsze programy o tej tematyce to „Top model”, „Związki z modą”, czy „Lekcja stylu”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również blogi modowe, a niektóre ich autorki zrobiły wręcz zawrotną karierę. Ogromny sukces odniosły między innymi Maffashion oraz Jessica Mercedes. Ważne miejsce w świecie modowych blogów zajmuje też Kasia Tusk, która jest autorką bloga o nazwie Make life easier.

Jak śledzić trendy w modzie damskiej?

Nie jest tajemnicą, że zarówno programy tematycznie związane z modą, jak i blogi (choć pełnią istotną rolę), nie skupiają wokół siebie tylu obserwatorów, co media społecznościowe. Chcąc być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie mody damskiej, koniecznie trzeba obserwować konta najważniejszych osób, w tym celebrytów i tak zwanych „it girls”. Kim są te dziewczyny? Współczesne „it girls” to najpopularniejsze influencerki, które cenione są nie tylko za genialny gust, ale również wyjątkową osobowość i seksapil. To one wyznaczają trendy i mają ogromny wpływ na to, co noszą kobiety na całym świecie. Chcąc być zawsze na czasie, warto śledzić instagramowe konta takich osób, jak siostry Hadid: Gigi i Bella, Kaia Gerber, Dua Lipa, czy Hailey Baldwin Bieber. Miłośniczki francuskiego szyku powinny zacząć obserwować Jeanne Damas, czy Juny Breeze. Z kolei fanki skandynawskiego podejścia do mody inspiracje mogą czerpać z materiałów publikowanych przez Filippe Hagg.

Jak odnaleźć swoje miejsce w świecie mody?

Interesując się modą, bardzo łatwo można zauważyć, że nie istnieje jeden wiodący, czy najważniejszy w danym momencie styl. W świecie mody każdy może odnaleźć swoją niszę. Jedni za najmodniejsze uznają kolekcje projektantów tworzących street fashion, inni pokochają skandynawską prostotę, a jeszcze inni pozostaną wierni romantycznym, francuskim stylizacjom. Najważniejsze jest jednak to, aby podążać za własnym gustem i tworzyć spójne i pasujące do swoje urody oraz sylwetki stylizacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here