Jak wyłączyć aktualizacje w sytemie windows 7?

Jak powszechnie wiadomo, każdy system potrzebuje od czasu do czasu uaktualnienia do najnowszej wersji. Podobnie Windows musi zostać zaktualizowany do bieżącej wersji aby komputer był w pełni bezpieczny. Upewnienie się, iż system jest regularnie aktualizowany to duży krok naprzeciw cyberprzestępcom. Z różnych jednak powodów, czasami nie jest pożądane przez użytkownika aby stale mu przypominano, że ma przestarzałą wersję windows’a. Jak więc zaradzić ciągłym przypomnieniom i jak wyłączyć aktualizacje windows 7? Jest na to kilka sposobów. Najprostszy i bardzo skuteczny przedstawia się następująco. W celu wyłączenia aktualizacji, instalujących się automatycznie często bez wiedzy użytkownika należy udać się w systemie operacyjnym windows 7 do panelu sterowania. Aby tego dokonać wystarczy kliknąć „start”, po czym wybrać „panel sterowania” na rozwiniętej liście. Gdy pojawi się okno panelu sterowania, należy znaleźć „windows update”. Jeżeli wystąpi problem ze znalezieniem owej ikony, można po prostu użyć skrótu klawiszowego przeznaczonego do wyszukiwania – CTRL + F. W windows update trzeba wskazać polecenie „zmień ustawienia”. Pojawi się okno, w którym znajduje się rozwijane menu dotyczące aktualizacji. Po rozwinięciu, należy wskazać opcję „Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane)”, po czym zatwierdzić swoją decyzją „OK”. W skrócie :
1. Start
2. [CTRL + F] Panel sterowania (control panel)
3. Windows update
4. Zmień ustawienia (change settings)
5. Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (never check for updates)
Istnieje również część druga wyłączenia aktualizacji w systemie. Jak wiadomo po wyłączeniu danej opcji jest możliwość, że proces wciąż pracuje w tle i należy zatrzymać go manualnie. Aby tego dokonać ponownie należy udać się do panelu sterowania. Tym razem po wejściu do panelu, należy wyszukać „narzędzia administracyjne” po czym otworzyć „usługi”. Po otworzeniu okna z usługami należy znaleźć wiersz „windows update”. Należy kliknąć na wierz prawym przyciskiem myszy oraz wybrać „zatrzymaj”. W celu upewnienia się, iż aktualizacje systemu nie będą się więcej pojawiać, można również wejść we właściwości windows update i w rozwijalnym menu wybrać „wyłącz”. W skrócie:
1. Panel sterowania (control panel)
2. [CTRL + F] Narzędzia administracyjne (administrative tools)
3. Usługi (services)
4. Windows update
5. Prawym przyciskiem myszy wybrać „zatrzymaj”(stop).
6. Właściwości (properties).
7. Rozwijalne menu „wyłącz” (disabled).
Sposoby przedstawione powyżej są w pełni bezpieczne i działające. Po wykonaniu tych prostych kilku kroków system przestanie się automatycznie aktualizować, przy czym wyskakujące przypomnienia o najnowszej wersji systemu również przestaną się pojawiać. Przed wyłączeniem aktualizacji systemowych należy się jednak poważnie zastanowić nad ostateczną decyzją. Aktualny system to bezpieczny system. Zdania nad ustawieniami dotyczącymi automatycznych uaktualnień są jak zwykle podzielone, tak więc wybór w tej kwestii zależy jedynie od indywidualnych preferencji użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here