Kostka Rubika

Rozrywka jest ważną częścią w życiu każdego człowieka, pomaga się od stresować oraz odpocząć. Dla komfortu psychicznego jest to zaś kwestia kluczowa. Sposobów jest wiele, od uprawiania różnego rodzaju sportów, oglądanie telewizji, tudzież wizyta w teatrze lub kinie. Te wszystkie aktywności można wrzucić do jednego foldera i podpisać mianem „rozrywka”. Ile ludzi, tyle ulubionych rozrywek, jest to bowiem kwestia mocno indywidualna.
Wszelkiego rodzaju sztuczki karciane określane mianem magicznych od dawna fascynowały. Równie popularnym przedmiotem westchnień były osoby potrafiące bez mrugnięcia lub zawahania ułożyć kostkę Rubika. Fakt, z perspektywy naocznego świadka wygląda to na czarną magię i wielce skomplikowaną procedurę, ale czy aby na pewno to takie trudne? Ciężko orzec. Przede wszystkim, układanie kostki Rubika to nie jest jakieś tam widzi mi się osoby, która podejmuje się tego „wyzwania”. Wszystko jest oparte na szeregu matematycznych algorytmów.
Jak ułożyć kostkę Rubika krok po kroku? Metody są różne, natomiast dla początkujących zaleca się sposób określany mianem LBL. Jest on stosunkowo prosty, ale rezultaty czasowe nie są powalające, ponieważ nawet najsprawniejsze osoby posługujące się nią, układają przynajmniej trzydzieści sekund. Średni czas to waha się od jednej do półtora minuty. Nauka jest stosunkowo ciężka, zwłaszcza na początku. Dobrym pomysłem jest rozpisanie sobie zarówno algorytmów, jak i etapów, w których będziemy ich używać. Być może ich ogrom i trudność przytłacza, ale to tylko złudzenie, które później stopnieje niczym śnieg na wiosnę. Później algorytmy wchodzą w nawyk tak mocno, że ręce same, bezwiednie wykonują odpowiednie ruchy w zależności od sytuacji na ściance. Jednym nauka zajmuje kilka godzin, inni potrzebują trochę więcej czasu. Każdy „łapie” w swoim indywidualnym tempie i nie należy się zniechęcać po kilku nieudanych próbach. Cierpliwość to podstawa…
No dobrze, ale gdzie znaleźć te wszystkie algorytmy oraz zagadnienia? Otóż w internecie można wyszukać wiele instrukcji wideo lub zapisów na blogach, gdzie wszystko co potrzebne jest starannie wyłuszczane krok po kroku. Jeżeli dysponujemy dostateczną ilością chęci to nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiednich artykułów, ponieważ jest to temat dość popularny. Sposób patrzenia na osoby układające kostkę Rubika oraz na tą „dyscyplinę” w ogóle z pewnością ulegnie diametralnej przemianie.
Ostatnią, choć również bardzo ważną kwestią jest wybór porządnego sprzętu. Przecież hokeista bez łyżew lub narciarz bez nart niewiele zdziałają w swojej branży. Kostki za kilka złotych to odpustowy szajs, w który nawet na początku nie warto inwestować. Najważniejsze przymioty kostki Rubika to jej mobilność, czyli szybkość i lekkość z jaką przemieszczają się ścianki względem się. Im płynniejszy jest to ruch, tym lepsza jest to kostka. Najlepiej przed kupnem przeczytać opinię na temat potencjalnego zakupu. Czasem kostka za dwadzieścia złotych okazuje się lepsza od tej za pięćdziesiąt złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here