Lornetka myśliwska

Wbrew pozorom zakup lornetki myśliwskiej wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Trzeba zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii, które mogą pomóc w wyborze dobrego sprzętu za odpowiednią cenę.

Lornetka myśliwska i lornetki myśliwskie nocne

Podstawowym elementem wyposażenia każdego myśliwego czy sympatyka łowiectwa jest dobrej jakości lornetka myśliwska. Bez niej niezwykle trudne stają się polowania, czy to w dzień, czy w nocy. Na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że zakup lornetki wiąże się z dość dużym wydatkiem. Niektóre lornetki mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, zatem jest to dość drogi sprzęt. Jednak nie oznacza to, że tylko taki jest coś wart. Lornetki myśliwskie, które kosztują kilkaset złotych, także są godnym polecenia sprzętem. Na co w takim razie warto zwracać uwagę, zanim podejmie się decyzję odnośnie zakupu konkretnej lornetki? Przede wszystkim warto sprawdzić wszystkie podstawowe parametry, takie jak transmisja światła, powiększenie obrazu czy zasięg pola widzenia.

Osoby, które planują zakup lornetki, powinny szczególnie sprawdzić właśnie powiększenie obrazu. W wyjątkowo drogich lornetkach można spotkać się z nawet czternastokrotnym powiększeniem. Podstawowe lornetki posiadają sześciokrotne lub ośmiokrotne powiększenie, które sprawdza się na polowaniach. Jeśli chodzi o lornetki myśliwskie nocne, to są one trochę droższe od tych do użytku w czasie dnia. Soczewki, jakie znajdują się w tych lornetkach, są pokryte tak zwanymi antyrefleksami, które gwarantują lepszą widoczność. Droższe modele posiadają także wbudowaną podczerwień, która umożliwia podglądanie zwierzyny w nocy.

Lornetki używane – czy warto?

Wiele osób waha się przed zakupem używanej lornetki i nic w tym dziwnego. Jednak jeśli sprzęt ten nie posiada żadnych uszkodzeń czy wad, a osoba, która sprzedaje lornetkę, wygląda na zaufaną, można przemyśleć zakup takiego sprzętu. Lornetki używane, wbrew pozorom, dobrze się sprawują. Tym sposobem można zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy.

Warto zwracać uwagę na jakość wykonania lornetki. Dobry i masywny sprzęt będzie dość drogi, jednak na pewno posłuży kilka lat. Nie należy wybierać tanich produktów, które po krótkim okresie użytkowania zaczynają się psuć. To może być naprawdę męczące, nie tylko dla myśliwego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here