makijaż permanentny brwi
fot. pexels.com

Makijaż to czynność, którą wykonujemy codziennie po kilka razy. Jest ona dość wymagająca, gdyż stworzenie pięknego makijażu może nam zająć mnóstwo czasu. Niektóre kobiety decydują się na wykonanie makijażu permanentnego, który zostanie z nimi na dłużej.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/makijaz-permanentny-jak-dlugo-wystarcza-czy-sie-oplaca/

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny od wielu lat cieszy się zainteresowaniem Polek. Pozwala zaoszczędzić cenne minuty w trakcie dnia i uzyskać efekt podkreślonych brwi i wyrazistego spojrzenia. Jego zaletą jest możliwość stworzenia brwiom nowego kształtu dopasowanego do twarzy. W salonach kosmetycznych obecnie stosowane są dwie metody makijażu permanentnego brwi.

Pierwszą z nich jest metoda włoskowa, a drugą metoda pudrowa. Obie te metody mają za zadanie stworzyć jak najbardziej naturalną imitację gęstych oraz zdrowych brwi.

Metody makijażu permanentnego brwi

Metoda hairstrokes to metoda włoskowa, która nazywana jest również piórkową. Pomaga osiągnąć efekt naturalnie bujnych brwi. To również sposób na ich rekonstrukcję, jednakże bliżej jej do zmywalnego tatuażu. Brwi po jej zastosowaniu stają się optycznie większe oraz nieco ciemniejsze.

Metoda włoskowa nadaje się dla osób, które posiadają brwi cienkie lub brwi o nieokreślonym kształcie. Makijaż tą metodą piórkową wykonuje się przyrządem, które nazywa się „pióro” i ma sterylne ostrze. Za jego pomocą wprowadza się tusz pod skórę. Podczas zabiegu kosmetolog rysuje malutkie włoski, dokładnie jeden po drugim, pomiędzy naturalnymi brwiami. Uczucie podczas zabiegu przypomina ukłucie igły i nie jest zbyt bolesne. Na skórze wówczas powstają ranki, ale znikają szybko, już po dwóch lub trzech tygodniach.

Metoda pudrowa, nazywana inaczej też powder brows albo metodą cieniowania brwi zapewnia efekt grubych i mocno wyrazistych brwi w pełnym kolorze. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu jednorazowej igły, za pomocą której kosmetolog wprowadza pod skórę pigment. Skóra pigmentowana jest przez specjalistę dokładnymi i delikatnymi ruchami. Brwi po niej stają się podkreślone, a makijaż permanentny nadaje im kształt.

Przeczytaj też: http://yoggi.pl/jak-zapuscic-brwi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here