Obudzić w sobie artystę

Pomimo rosnącej ilości sklepów i stoisk oferujących prezenty, gadżety i dekoracje, bardzo wiele osób nadal wyżej ceni wszystko to, co zrobione jest ręcznie, niż nawet najpiękniejszy dodatek wykonany bez wysiłku przez maszynę. Doceniane są rękodzieła, a także zmysł artystyczny i talent dekoratorski. Bardzo wielu młodych szuka idealnej dziedziny dla swego spełnienia artystycznego – jedni sięgają po skrzypce, inni po maszynę do szycia, dłuto, czy płótno. Są też tacy, którzy zajmą się sztuką składania papieru i będą sobie musieli odpowiedzieć po raz pierwszy na pytanie: Jak zrobić origami?
Każda dziedzina sztuki ma swoje reguły, których trzeba przestrzegać i podstawy, których trzeba się nauczyć, by potem w pełni móc rozwinąć swój talent. Origami nie stanowi żadnego wyjątku. Uczenie się podstaw, przeglądanie książek, czy internetowych przewodników jest z pewnością żmudną pracą i prowadzi początkowo jedynie do niewielkich efektów, po długich godzinach spędzonych w skupieniu i przy wielu zmarnowanych kartkach papieru. Jak w każdej dziedzinie – początki bywają trudne, a zniechęcenie pojawia się bardzo szybko. Z czasem można jednak dostrzec – ku własnemu zaskoczeniu i zadowoleniu, że tworzone przez nas kształty są coraz bardziej precyzyjne, zaskakujące i niezwykłe, a troska o to, jak zrobić origami, staje się troską o to, jak zrobić je jeszcze lepiej i piękniej nich dotychczas. Ludzie i zwierzęta, kształty, figury, dzieła bardzo duże i bardzo małe – wszystko to będzie wychodzić spod naszych rąk i zachwycać tych, którzy zetkną się z naszą sztuką.
Składanie papieru może okazać się nie tylko ciekawym i kreatywnym hobby, które pomoże nam rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Może stać się czymś więcej niż pasją, którą będziemy chcieli zarażać innych i która sprawi, że niejedną noc spędzimy bezsennie, starając się udoskonalić swój warsztat. Może to być także źródło naszych dochodów. Warsztaty dla dzieci lub zajęcia dla dorosłych, a także zamówienia na dekoracje, czy konkretne modele – wszystko to jest osiągalne dla osoby, która bardzo dobrze wie, jak zrobić origami i jak zachwycić nim patrzącego. Dzielenie się swoją pasją i możliwość uczynienia z niej swojej pracy zawodowej jest zapewne marzeniem wielu osób. Warto więc poświęcić swój czas, aby rozwijać swoje talenty, nie zniechęcać się łatwo, szukać nowych rozwiązań i odkrywać własną drogę w tym, czym zamierzamy się zająć. Origami daje właściwie nieograniczone możliwości tworzenia i rozwoju. Wszystko, co powstanie w naszej wyobraźni, może zostać przeniesione w świat trójwymiarowy, dzięki odpowiednim umiejętnościom i treningowi. Wszystko można udoskonalić, rozwinąć i uczynić bardziej zachwycającym. Zajęcie to jest czasochłonne, ale efekt zazwyczaj jest jeden: „Jakie to piękne! Jak to zrobiłeś?!” i jest on chyba jednocześnie najlepsza pochwała, jaką można usłyszeć.
Origami jest sztuką, która często jest niedoceniana lub traktowana jako zabawa dla dzieci, co jest krzywdzącym stereotypem. Może bowiem stać się prawdziwym arcydziełem, w rękach osoby z talentem i pasją. Warto więc wspierać tych, którzy szukają swojej drogi i pogłębiają zainteresowania artystyczne, by otaczało nas coraz więcej piękna. Naprawdę warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here