Prześcieradła i materace do łóżeczka

Prześcieradła i materace do łóżeczka

Dobry sen to coś co każdy rodzic musi zapewnić swoim pociechom, coś co pozwoli im nabrać sił i umożliwi prawidłowy rozwój. Właśnie dlatego podstawową kwestią jest właściwy dobór akcesoriów do sypialni. Poza dobrą pościelą warto postawić również na prześcieradło nieprzemakalne.

Co gdy dziecko się moczy?

Każda matka doskonale wie, że dziecku, szczególnie bardzo małemu, które ledwo wyszło z pieluch, od czasu do czasu mogą przytrafić się podczas snu mokre „wypadki”. Konsekwencją tego jest nie tylko namokła piżama, ale również posłanie i materac. Zatem, jaki materac do łóżeczka wybrać? Wspaniałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest na pewno materac nieprzemakalny, który pełni funkcję izolacyjną. Jego zewnętrzna część pociągnięta jest przyjemnym materiałem (np. frotte), zaś spód – specjalnym tworzywem, które zatrzymuje wilgoć, nie pozwalając mu na przedostanie się niżej i zabrudzenie, zmoczenie czy dowolne inne zaburzenie materaca.

Wyjątkowe prześcieradło
Wielu ojców i matek wybiera pościel z gumką, które po założeniu na materac nie zsuwa się, nie zagina ani nie spada z łóżka. Przez cały czas pozostaje na swym miejscu, nie powodując zbędnego przerywania chrapania malcowi. Nieprzesiąkalne prześcieradło z gumką sprawdzi się oczywiście również w przypadku pojedynczych łóżek dla osób dorosłych.

Ważną sprawą jest również odpowiednia decyzja odnośnie samego rodzaju produktu. Kupując niskiej jakości prześcieradło nieprzemakalne można często rozczarować się brakiem efektów jego działania oraz kiepskim rodzajem dzianiny. Warto pamiętać, że w tym przypadku bardzo istotny jest nie tylko gatunek materiału wierzchniego, ale także tkaniny użytej na spodzie, która ma zabezpieczać materac. Prześcieradła nieprzemakalne muszą jednocześnie dawać skórze swobodnie oddychać i to również należy wziąć pod uwagę podczas zakupu.

Rzecz jasna kwestią równie ważką wydaje się podobnie właściwy rozmiar – prześcieradło nieprzemakalne, tak jak każde inne, musi być idealnie dopasowane do wymiarów materaca, zaś sam materac do naszego łóżka. Za drobne lub zbyt pokaźne będzie się fałdowało, zwijało, zstępowało, co z całą pewnością nie pozwoli na luksusowy wypoczynek. Przed nabytkiem warto zatem drobiazgowo mierzyć materac i na tej podstawie dobrać rozmiar pościeli oraz nieprzemakalnego materacu.

Materac i prześcieradło

W przypadku osób mających kłopoty moczeniem nocnym, nierzadko używane są specyficzne podkłady, które sprawiają, że potencjalna wilgoć nie zabrudzi ani nie zamoczy materaca. Posłanie nieprzemakalne niejako łączy ze sobą dwa produkty: zwyczajnego prześcieradła oraz właśnie wspomnianego podkładu. Składa się z dwóch warstw. Z wierzchu powleczone jest materiałem, natomiast od spodu zawiera powłokę izolacyjną, która hamuje wszelakie płyny fizjologiczne. Membrana odpowiada za to, by nie nastały żadne przecieki wody ani nie powstały na materacu nieładne skazy, skutkujące nadobowiązkowo roznoszeniem i namnażaniem zarazków. Bardzo istotne jest to, że może przy tym całkowicie swobodnie przechodzić przez nią tlen.

Prześcieradła nieprzemakalne są zatem wytworami bardzo użytecznymi, łatwymi w obsłudze i przede wszystkim skutecznymi. Dobrze się je także suszy, często nie wymagają też prasowania, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na prześcieradło z gumką. Nie ma także kwestii z ich praniem w automatycznej pralce.

Jak to się robi?

Jako się rzekło, materac nieprzemakalny najczęściej wykonuje się z frotte bądź bardziej delikatnego jerseyu, będącego zwykle scaleniem bawełny i materiału syntetycznego. Takie gatunki tkanin ręczą za duży komfort w trakcie wypoczynku lub snu, gdyż są przyjazne dla cery i nie rodzą żadnych stanów zapalnych. Oddychająca patyna asekuracyjna to z kolei pewność właściwego obiegu powietrza, co jest kardynalnym czynnikiem chroniącym przed nadpotliwością raz odleżynami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here