Takie same ubrania dla mamy i córki

Taka sama stylizacja dla matki i córki? Czemu nie! Coraz więcej marek oferuje podobne zestawy w wersji dorosłej i dziecięcej. Sprawdź tylko, jak je wybierać, aby efekt nie był kiczowaty.

Stylizacje dla matki i córki – gdzie kupić?

Jeśli chcesz kupić zestaw ubrań dla siebie i dla twojej córki, masz dwie możliwości. Pierwszą z nich jest poszukiwanie podobnych elementów – basicowych koszulek, jeansów, skórzanych kurtek czy bluz. Czyli bazujesz na tym, co jest dostępne w sklepach, zarówno na dziale z odzieżą dla dorosłych, jak i dziecięcą. W ten sposób można skompletować sporo stylizacji, które, choć nie są dokładną kopią, wyglądają bardzo podobnie.

Drugą opcją, cieszącą się coraz większą popularnością, to ubrania dla matki i córki, które różnią się jedynie rozmiarem – ich krój, fason, kolorystyka są dokładnie takie same. Tylko mamy dwie wiadomości: złą i dobrą. Zła jest taka, że w niewielu sklepach stacjonarnych dostępne są tego typu stylizacje, chociaż… to wcale nie musi być problem. Ubrania dla mamy i córki łatwo wyszukasz w internecie, np. w sklepie Oh!Zuza, gdzie stworzona została odrębna kategoria z taką odzieżą.

Jak wybrać ubrania dla matki i córki?

Skoro już wiesz, gdzie szukać, dowiedz się, jak najlepiej wybierać zestawy dla matki i córki. Tutaj znowu są dwie opcje: możesz postawić na dziecięcą wersję „dorosłych” ubrań lub na odwrót, wybrać bardziej dziewczęcą stylizację. I pewnie domyślasz się już, co może (chociaż, podkreślmy, nie musi) wyglądać kiczowato.

Zestawy dla matki i córki najlepiej wyglądają w przypadku luźnych, nieformalnych, czasami nawet sportowych wersji. To mogą być podobne sweterki, spodnie, bluzki, utrzymane w stonowanej kolorystyce (o ile nie masz pewności, w różu naprawdę jest ci do twarzy, zrezygnuj z tego koloru, nawet jeśli twoja córka bardzo go lubi).

Na pewno zwrócisz uwagę, decydując się na rockowe stylizacje (nie od dziś wiadomo, że maluchy wyglądają w nich uroczo). A co z sukienkami? Tu się nieco komplikuje, ponieważ nietrudno jest otrzeć się o kicz. Gdy dotyczy to eleganckich ubrań, całość powinna się dobrze prezentować. Ryzykowne jest natomiast stawianie na falbanki, tiul, pastelowe kolory, aczkolwiek tutaj też wszystko zależy od konkretnej stylizacji. Niebieska sukienka hiszpanka czy biała, tiulowa sukienka w połączeniu z jeansową kurtką nie będzie ani zbyt dziecinna dla mamy, ani zbyt dorosła dla córki.

Ubrania dla matki i córki a materiał

Na koniec chcielibyśmy zwrócić ci uwagę na jeszcze jedną kwestię, czyli na materiał. Coraz więcej mówi się o tym, aby wybierać odzież z naturalnych tkanin, takich jak m.in. bawełna. Jest to ważne nie tylko ze względu na środowiska, ale także twój komfort. Syntetyczne materiały, a także część sztucznych, nie przepuszczają powietrza, nie pozwalają skórze oddychać. Mogą ją podrażniać, wywoływać alergie skórne. I jak się może już domyślasz, ubranka dla twojego dziecka nie powinny zawierać ich w składzie, co nietrudno jest przeoczyć w zakupowym szale.

Zanim dokonasz zakupu, sprawdź metkę (lub opis produktu, gdy szukasz w internecie). Stawiaj na bawełnę, wełnę, len, czy wiskozę, unikaj natomiast akrylu oraz poliestru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here