ananas

Ananas jest jednym z najsłodszych owoców, które możemy nabyć w sklepie. Być może niewiele osób kojarzy go jako sprzymierzeńca do walki z niechcianymi kilogramami. Okazuje się, że ananas jest bardzo dobrym produktem przy odchudzaniu. Oznacza to, że skutecznie może pomóc  w redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Badania laboratoryjne nie pozostawiają złudzeń oraz dementują wszystkie plotki. Ananas nie jest owocem kalorycznym. Jest słodki, ale nie przekłada się to na jego kaloryczność. W 100 g tego owocu możemy znaleźć zaledwie 56 kalorii. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/ananas-na-odchudzanie/ 

Ananasowy detoks 

Kiedy mówimy o detoksykację organizmu, warto jest powiedzieć, w jaki sposób ważna jest ona w przypadku walki z nadwagą. Bardzo często, pomimo tego, że zdrowo się odżywiamy, organizm wydaje się odporny na utratę wagi. Wszystko to za sprawą nagromadzających się w nim toksyn. Blokują one proces rozpuszczania tłuszczu, a także zatruwają komórki odpowiedzialne za metabolizm. Pozbycie się toksyn z organizmu jest więc kluczowe, a ananas jest idealnym produktem, który w tym skutecznie pomaga. 

Właściwości ananasa 

Ananas pomimo swoich detoksykujący właściwości wspomaga też procesy odchudzania poprzez zawartość bromelaniny. Jest to enzym, który wspomaga przyswajalność białka. Białka są elementem budulcowym mięśni. Białka oraz błonnik wspomagają procesy detoksykacji organizmu. Regularne spożywanie ananasa daje więc realne szanse na redukcję masy ciała. 

Kto może korzystać z odchudzających właściwości ananasa? 

Owoc ten na odchudzanie polecany jest osobom w każdym wieku. Zasługą tego jest oczywiście jego skład. Oprócz wspomnianych już ten Wymów, ananas posiada mnóstwo witamin oraz minerałów. W tym magicznym owocu zawarta jest odpowiedź na wszystkie potrzeby ludzkiego organizmu. Znajdują się w nim również makro i mikroelementy, których potrzebują komórki, do prawidłowego funkcjonowania. 

W jakiej postaci ananas będzie najbardziej wartościowy? 

Ananas jest najzdrowszy, kiedy spożywa się go w naturalnej postaci. Można jeździć bo zarówno samodzielnie, jak i łączyć go z innymi owocami lub na przykład makaronem czy tą szynką. W każdej postaci sprawdzi się on idealnie, wzbogacając tym samym codzienną dietę. 

Zobacz też: http://yoggi.pl/gruszki-owoce-o-wielu-wlasciwosciach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here