rozjaśnienie włosów - skuteczne metody

Rozjaśnienie włosów wcale nie jest prostym zadaniem. Na czym polega? Podczas rozjaśniania dochodzi do pozbycia się naturalnego pigmentu z kosmyków. W wyniku otrzymujemy włosy jaśniejsze o jeden ton lub kilka. Jest to kwestia indywidualna. Aby uzyskać taki efekt możemy wybrać się do salonu fryzjerskiego lub spróbować domowych, naturalnych metod. Ta druga opcja jest bezpieczniejsza dla kondycji włosów.

Naturalne metody rozjaśniania włosów

Domowe, naturalne metody rozjaśniania są zdecydowanie najbezpieczniejsze. Sprawdzą się w przypadku włosów w kolorze blond oraz ciemny blond. Przy ciemnych włosach ciężko będzie osiągnąć widoczny efekt.

Pierwsza metoda to rozjaśnianie włosów za pomocą soku z cytryny. Jak należy to robić? Powinniśmy przygotować sobie sok z jednej lub kilku cytryn, ilość jest uzależniona od długości włosów. Następnie należy go rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:3. Taką miksturę można śmiało wcierać we włosy, a następnie zostawić ją na kilka godzin i zmyć pod bieżącą wodą. Aby zaobserwować efekty zabieg, należy wykonywać kilka dni z rzędu.

Druga metoda to rozjaśnianie włosów za pomocą miodu. Aby przygotować preparat, należy 1 łyżkę miodu wymieszać z porcją ulubionej odżywki do włosów, następnie nałożyć na umyte i lekko podsuszone włosy. Dopiero po godzinie możemy zmyć całość pod bieżącą wodą.

Przeczytaj też: http://www.silvanspa.pl/jak-wykonac-masaz-banka-chinska-w-domu/

Trzecia metoda to rozjaśnianie włosów za pomocą octu winnego. W przypadku tej metody musimy zaopatrzyć się w ocet winny, sok z cytryny oraz butelkę z rozpylaczem. Jak wykonać taką mieszankę? W małym garnku, należy zagotować dwie 200 ml wody, następnie dodać dwie łyżki octu. Aby przejść do kolejnego etapu musimy poczekać, aż całość wystygnie. Gdy już to nastąpi, należy umyć włosy za pomocą szamponu, po jego spłukaniu, polewamy włosy naszą mieszanką.

Czwarta metoda to rozjaśnianie włosów za pomocą rumianka. Idealny sposób dla kobiet, które z natury są blondynkami. Po jej zastosowaniu nasza włosy nabiorą złocistej poświaty i będą rozjaśnione. Jak przygotować napar? Należy 4 torebki rumianku zalać litrem gorącej wody, a następnie poczekać aż przestygnie. Kolejnym krokiem jest płukanie włosów w naparze i owinięcie je ręcznik na 20 minut. Na zakończenie spłukujemy włosy pod bieżącą wodą.

Źródło: https://terazmoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here