zegarek dla dziecka - jaki?

Zegarek dziecięcy stanowi świetny pomysł na prezent dla naszej pociechy. Planując jego zakup powinniśmy rozpocząć poszukiwania, wśród modeli zaprojektowanych i stworzonych z myślą o dzieciach. Nie ma określonego momentu, który jest najlepszy by kupić pierwszy zegarek dziecku. Nie ma minimalnej granicy wieku. Wszystko zależy od umiejętności rozpoznawania liczb.

Wybierając zegarek dziecięcy, musimy zwrócić uwagę na cyferblat. W przypadku młodszych dzieci, ważne jest żeby na tarczy analogowej, cyfry były czytelne, najlepiej arabskie. Aby dziecko mogło swobodnie i poprawnie korzystać z zegarka, musi obowiązkowo wiedzieć jak rozpoznać godzinę. Jeżeli dziecko ma z tym problem, lepszym rozwiązaniem w takim wypadku będzie zakup zegarka elektronicznego, na którym godziny wyświetlane są na cyfrowym wyświetlaczu.

Jak nauczyć dziecko rozpoznawania godzin?

Wielu rodziców zastanawia się kiedy jest ten najlepszy moment na zakup zegarka dziecięcego. Nie ma określonego wieku, dziecko po prostu musi posiadać umiejętność rozpoznawania liczb.

Zegarki dziecięce

Jeżeli nasze dziecko potrafi już liczyć, dodawać i odejmować oraz zna cyfry arabskie, śmiało można zacząć rozważać zakup pierwszego zegarka.

Jak sprawić, by dziecko zaczęło rozpoznawać godziny na zegarku? Bardzo pomocne w tym są gry edukacyjne. Dzięki takim grą, dziecko zaczyna kojarzyć godziny z czynnościami, które wykonywał w ciągu dnia. Fajną metodą jest również przygotowanie z papieru tarczy zegarka z liczbami oraz ze wskazówkami. Wtedy rodzic musi wytłumaczyć dziecku, czym jest czas i jka bardzo istotna jest umiejętność korzystania z zegarka.

Smartwatch dla dziecka, czy warto?

Smartwatche są odrębnym rodzajem zegarków. Zdobywają coraz to większą popularność, zarówno wsród rodziców, jak i dzieci.

Smartwatch , jest nazywany inteligentnym zegarkiem, który jest połączeniem zegarka i telefonu. Takie zegarki wyposażone są w Wi-Fi, Bluetooth i inne formy bezprzewodowej komunikacji. Za pomocą smartwatcha można również wykonywać zdjęcia, słuchać muzyki, czy mierzyć liczbę kroków pokonanych każdego dnia. Jak widać jest to urządzenie wielofunkcyjne. Jeżeli mamy zamiar kupić taki gadżet dziecku, to na pewno zalecany jest dzieciom, które są w wieku szkolnym. Maluchom nie jest potrzebny taki zegarek.

Przeczytaj też: http://yoggi.pl/torebki-i-plecaki-dzieciece-co-wybrac-dla-dziecka-ktore-idzie-do-szkoly/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here