Cienie do powiek w kremie

Cienie do powiek stanowią jedne z podstawowych kosmetyków do makijażu. Pozwalają one wykonać make-up różnego typu od tego delikatnego, przez biznesowy, aż do wieczorowego. To, jaki efekt się osiągnie, w dużej mierze zależy od kosmetyków, jakie się zastosuje. A tych nie brakuje. Kosmetyki do makijażu oczu mają wiele odsłon. W ofercie producentów kolorowych preparatów do makijażu znaleźć można m.in. cienie do powiek w kremie, sztyfcie, prasowane i wiele innych. Czym charakteryzują się te w kremie?

Rodzaje cieni do powiek

Cienie do powiek występują w wielu formach. Najpopularniejsze są te prasowane, jednak nie tylko one mogą pomóc w makijażu oka. W ofercie drogerii znajdują się też cienie wypiekane, sypkie, w płynie, w kredce, w kremie. Te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ wyróżniają się bardzo łatwą i szybką aplikacją. Z ich nałożeniem poradzi sobie nawet mało sprawna ręka. Cienie w kremie idealnie spiszą się do wykonania codziennego makijażu. Szeroki wybór kolorystyki cieni do oczy w kremie proponuje m.in. marka Revlon. W jej ofercie znajdują się cienie w kremie, w których dobrze będą wyglądać panie o oczach niebieskich zielonych, brązowych czy szarych.

Cienie w kremie – czym się charakteryzują?

Cienie do powiek w kremie powstały jako alternatywa dla tych tradycyjnych, które przez wiele kobiet uważane są za szybko osypujące się i nie trwałe, pozostawiają efekt rozmazanego make-up. W przeciwieństwie do cieni sypkich czy prasowanych te w kremie wyróżniają się trwałością, wodoodpornością, łatwością i szybkością nakładania. Kremowe cienie do powiek występują w dwóch wariantach. Pierwszym są cienie tłuste, które można rozpoznać po konsystencji przypominające róż. Są delikatne, pastelowe i proste w aplikacji.

Cienie w kremie

Make-up zrobiony z ich pomocą jest lekki i świeży. Drugi typ cieni w kremie to kosmetyki, które konsystencją przypominają pastę. Utrwalają się one od razu po zetknięciu z powieką i mają właściwości wodoodporne. Rozcierając je na powiece, należy pamiętać, aby zrobić to sprawnie i szybko, zanim zdążą się utlenić.

Jak aplikować cienie do powiek w kremie?

Kremowe cienie do powiek można nakładać różnymi technikami. Na powiekę można nanieść je opuszkami palca, gąbeczką, pędzelkiem lub specjalnym aplikatorem. Bez względu na to, którą metodę się wybierze, należy pamiętać, żeby kremowe cienie nanosić jak najbliżej linii rzęs i koniecznie omijać załamanie w powiecie. Wynika to z tego, że kosmetyk ten ma tendencje do zbierania się w zakamarkach skóry. W przypadku wyboru tłustych cieni w kremie ważne jest natomiast, aby nie pokrywać nimi rzęs.

Cienie do powiek w kremie można nakładać warstwowo. Im więcej warstw się nałoży, tym intensywniejszy będzie odcień kosmetyku. Na kilka warstw cieni warto postawić, wykonując makijaż wieczorowy, na wielkie wydarzenie, fotograficzny, imprezowy. Na co dzień wystarczy jednak delikatna warstwa, która podkreśli kolor i oprawę oczu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here