cienie do powiek

Ogromny wybór cieni do powiek może przyprawić o zawrót głowy. Dobre cienie do powiek to te trwałe, dobrze napigmentowane, dobrze transferujące się z palety na oko, nie osypujące się i łatwe do blendowania. Mając do dyspozycji szeroką gamę rodzajów i kolorów cieni, trudno jest jednak wybrać taki, który da oczekiwany efekt. Dlatego warto najpierw poznać najpopularniejsze rodzaje, jakie są aktualnie dostępne na rynku.

Jak dobrać cienie do powiek w zależności od karnacji?

Kobiety o jasnej karnacji powinny wybierać błyszczące cienie w różnych konfiguracjach koloru brązowego. Dobrym wyborem będzie zarówno jasny brąz, jak i kolor orzechowy, a nawet czekoladowy. Karnacja oliwkowa preferuje ciemne kolory. Dobrym pomysłem w tym przypadku może okazać się użycie czerni rozjaśnionej brokatem. Kobiety o tym typie karnacji mogą także eksperymentować z ciemnymi odcieniami brązu i szarości.

Do karnacji w kolorze ciepłego brązu idealnie pasuje kolor miedziany. Równie dobrym pomysłem może okazać się róż, ciepły brąz i kolor wina. Wśród intensywnych barw warto zainteresować się kolorem turkusowym i fioletowym.

Dla kobiet o ciemnej karnacji dobrym pomysłem będą odcienie brązu i miedzi. Do wieczornej kreacji idealnie będzie pasować kolor rubinowy, szmaragdowy i szafirowy.

Jak dobrać cienie do powiek w zależności od koloru oczu?

Dobierając cienie do powiek, trzeba także wziąć pod uwagę kolor oczu. Kobiety o niebieskich oczach powinny wybierać raczej zimne odcienie. Paleta możliwości jest w tym przypadku naprawdę szeroka. Warto jednak trzymać się zasady, aby cień do powiek był jaśniejszy od naturalnego koloru oczu.

Kobiety o zielonych oczach powinny wybierać barwy kontrastujące z kolorem tęczówki. Głębię spojrzenia doskonale podkreślą fiolety, róże i brązy. W codziennym makijażu warto wybrać delikatne róże i beże w połączeniu z brązem.

Dużą zaletą brązowych oczu jest fakt, że pasują do nich niemal wszystkie warianty cieni do powiek. Szczególnie polecanymi kolorami są grafit, granat i fiolet.

W przypadku kobiet o piwnych oczach najlepszą opcją będą cienie brązowe i miedziane. Piwne oczy bardzo efektownie wyglądają w zestawieniu z czerwienią i mocnymi odcieniami fioletu.

Jakie wyróżniamy rodzaje cieni do powiek?

Wśród najbardziej popularnych rodzajów cieni do powiek możemy wyróżnić kosmetyki sypkie, prasowane i w płynie. Najczęściej stosowane są cienie prasowane. Ich główną zaletą jest uniwersalność. Ten typ cieni bardzo łatwo się nakłada i rozciera. Sporo zalet mają także cienie sypkie. Są to tak naprawdę minerały w czystej formie, które występują w szerokiej palecie kolorów i formuł. Cienie sypkie są bardzo dobrze „napigmentowane”. Dzięki temu już odrobina kosmetyku wystarczy, aby pokryć powieki wyraźnym kolorem. Pewną wadą jest fakt, że ten typ cieni obsypuje się w trakcie nakładania. Aby temu zapobiec najlepiej przed nałożeniem cieni pokryć skórę pod oczami warstwą pudru. Po wykonaniu makijażu oka puder można w prosty sposób zetrzeć. Ostatnią grupą są cienie w płynie, w kremie i w kredce. Ich zaletą jest łatwość użycia. Niestety często trudno je blendować. Bardzo często zbierają się w załamaniu powieki. Ten rodzaj cieni najlepiej zastosować do podkreślenia oczu jednym, wyrazistym kolorem.

Poszczególne rodzaje cieni do powiek możemy również podzielić na matowe i błyszczące. W przypadku cieni błyszczących trzeba zachować pewien umiar, ponieważ podkreślają one wszystkie zmarszczki. Cienie matowe służą nie tyle do nadania oczom odpowiedniego koloru, a raczej pożądanego kształtu. Błyszczące cienie pozwalają podkreślić łuk brwiowy.

Wybierając cienie do powiek, warto kierować się powyższymi wskazówkami. Dzięki temu łatwiej dobrać kosmetyki, które faktycznie podkreślą urodę i dadzą oczekiwany efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here