legginsy biegowe

Czy regularnie biegasz? A może chcesz rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, dlatego planujesz kupić legginsy biegowe? Dzięki odpowiedniej odzieży treningowej podczas uprawiania sportu będziesz czuć się komfortowo niezależnie od panującej pory roku. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając legginsy do biegania? Sprawdź poniżej.

Jak wybrać rozmiar legginsów sportowych?

Legginsy nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Ważne jest to, aby przylegały do ciała, a jednocześnie zapewniały swobodę ruchów. Nie mogą zsuwać się, nieestetycznie marszczyć oraz ograniczać aerodynamikę, w szczególności podczas biegania czy też jazdy na rowerze. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, przymierz model w sklepie lub wybierz rozmiar zgodnie z instrukcją znajdującą się na stronie internetowej.

Jaką długość powinny mieć legginsy biegowe?

Legginsy do biegania są strojem sportowym, dlatego znaczenie ma także ich długość. Na getry o długości 3/8 lub ¾ warto zdecydować się, jeśli na zewnątrz panuje letnia lub wiosenne pora roku. Zapewniają sporą swobodę ruchów. Jeżeli na zewnątrz jest zimno, warto wybrać legginsy, które mają dłuższe nogawki. Długość jest ważna wtedy, gdy osoba trenująca ma rozbudowane łydki.

Z jakiego materiału są wykonane legginsy do biegania?

Jeśli trenujesz na bieżni, zdecyduj się na legginsy biegowe przygotowane z bawełny. Są przyjemne w dotyku, nie przepuszczają powietrza. Ich zaletą jest również to, że nie gniotą się, dzięki temu nie trzeba ich prasować. Spodnie biegowe wyprodukowane z elastycznych surowców nadają się na zewnątrz. Pozwalają na pełną ochronę w trakcie uprawiania sportu. Warto zwrócić uwagę także na to, aby legginsy biegowe miały spłaszczone szwy, dlatego że są bardziej trwałe, a do tego lepiej przylegają do ciała. Dostępne są także z ociepleniem oraz bez ocieplenia oraz z cienkiego materiału. Niektóre produkty występują także z membraną, która nie przepuszcza wiatru ani wody. Takie spodenki biegowe polecane są dla osób, które trenują w ekstremalnych warunkach.

Co jeszcze jest ważne podczas wybierania legginsów?

Wybierając spodnie do biegania, zwróć uwagę na to, czy zawierają dodatkowe funkcje. Niektóre z modeli zawierają siateczki wentylacyjne, zapinaną tylną kieszonkę, czy też elementy odblaskowe. Wszystkie te dodatki sprawiają, że legginsy do biegania są zdecydowanie bardziej praktycznym elementem stroju sportowego. Decydując się na wybrany model legginsów, sprawdź te jaki ma wzór, kolor. Wybierz taki, który będzie zgodny z Twoim gustem oraz oczekiwaniami. Szalej do woli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here