Kiedy warto skorzystać z przeszczepu włosów

Włosy to jeden z ważniejszych elementów naszego wyglądu. Kiedy zauważamy, że jest ich coraz mniej, zaczynamy zażywać różne suplementy, które mają przywrócić poprzedni stan. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a my nie zawsze jesteśmy w stanie odróżnić zwykłego wypadania od poważnego łysienia.

Kiedy rozważyć zabieg przeszczepianie włosów?

Łysienie zazwyczaj dotyczy osób starszych, które są świadome, że z wiekiem ich fryzura nie będzie już taka jak dawniej. Jeżeli problem ten dotyczy osób młodszych nie, należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Niekiedy może być to drobny problem, który faktycznie możemy rozwiązać poprzez stosowanie odpowiednich leków.

Jednak ten stan powinien określić lekarz. Przeszczep włosów katowice jest niezbędny wtedy, gdy mamy do czynienia z łysieniem androgenowy, pourazowym, po napromieniowaniu czy oparzeniach.

Co więcej, na brak włosów na głowie może mieć także wpływ stan zapalny oraz blizny po operacjach. Trzeba mieć świadomość, że brak włosów lub ich mała ilość nie musi zmieniać naszego życia. Wystarczy tylko odpowiednia klinika przeszczepu włosów i nieprzyjemny problem zniknie.

Jak szybko widoczny jest efekt?

To kiedy włosy będą wyglądały jak dawniej lub nawet lepiej zależy od konkretnej metody transplantacji. Na samym początku muszą zagoić się rany po zabiegu. Po czym nastąpi etap rośnięcia włosów.

Ostateczna metoda, jaka zostanie wybrana uzależniona, jest od decyzji specjalisty. Lekarz podczas wizyty planuje takie leczenie, które będzie najlepsze dla osoby, która będzie korzystała z przeszczepu.

Klinika przeszczepu włosów najczęściej stosuje takie formy transplantacji, które dają jak najlepsze efekty. Dzięki temu nie musimy się przejmować, że coś pójdzie źle.

Łysienie plackowate – kiedy możliwy jest przeszczep

Przeszczepianie włosów u osób cierpiących na łysienie plackowate jest możliwe, ale pacjent musi spełniać określone wymagania. Jeżeli leczenie zachowawcze nie przyniosło żadnych efektów, pozostaje przeszczep włosów Katowice.

Zabieg może być przeprowadzony wtedy, gdy proces łysienia plackowatego jest w tzw. fazie nieaktywnej, czyli nie ma nowych miejsc, gdzie, postępuje łysienie.

Poza tym muszą być wykluczone inne przeciwwskazania, które wykluczają wszystkich chorych na konkretne choroby. Jeżeli zabieg dojdzie do skutku pacjent, ma duże szanse na wyleczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here