Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna staje się coraz popularniejsza w naszym kraju, jednak mimo to wzbudza wiele emocji i budzi powszechne zainteresowanie. Wiele osób chętnie decyduje się na nowatorskie zabiegi, mające na celu poprawę kondycji skóry i odzyskanie młodego wyglądu, a inni w dalszym ciągu są negatywnie nastawieni to tego typu usług. Może to wynikać między innymi z licznym mitów, które krążą na temat zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Przedstawiamy więc kilka przykładów, które prawdopodobnie rozwieją wiele wątpliwości.

Najpopularniejsze mity na temat medycyny estetycznej

  1. Z zabiegami powinno się poczekać jak najdłużej. Jest to mit, ponieważ medycyna estetyczna oferuje terapie nie tylko przeciwstarzeniowe, ale także odżywiające skórę oraz nawilżające ją. Co więcej, odpowiedni moment na rozpoczęcie zabiegów u każdego będzie inny – w zależności od stanu skóry, stylu życia czy potrzeb. Istnieje nawet wiele korzyści z wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych w młodym wieku, na przykład takich jak mezoterapia igłowa Warszawa. Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej nie są ukierunkowane jednie na cerę, ale też na usuwanie cellulitu, zamykanie naczynek czy usuwanie blizn i przebarwień – korzystać z nich mogą osoby w każdym wieku.
  2. Medycyna estetyczna to duże ryzyko. To kolejny mit, który powtarzany jest przez osoby niemające na jej temat dużej wiedzy. To prawda, że decydując się na zabieg wykonywany przez niedoświadczoną osobę bez kwalifikacji i to w niepewnym miejscu sporo ryzykujemy, jednak skorzystanie z usług profesjonalistów jest naprawdę bezpiecznie. Przed przystąpieniem do całej procedury specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, aby sprawdzić, czy nie istnieją ku niemu żadne przeciwwskazania. Podczas zabiegu używa tylko sprawdzonych, wysokiej jakości preparatów, które posiadają niezbędne atesty oraz posługuje się sterylnymi narzędziami.
  3. Twarz po zabiegach wygląda nienaturalnie i sztucznie. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeżeli powiemy lekarzowi, że zależy nam jedynie na efekcie naturalności i lekkiego odświeżenia twarzy, to właśnie takie rezultaty osiągniemy. W Stanach Zjednoczonych ceni się wyrazisty wygląd, dlatego gwiazdy show biznesu niekiedy otrzymują nieco przerysowany efekt. Jednak warto pamiętać, że wszystko zależy od ilości zastosowanego preparatu oraz oczekiwań pacjenta. Nieprawdą jest również to, że jeżeli raz zaczniemy swoją przygodę z tą dziedziną medycyny, będziemy musieli kontynuować już zawsze. Chociaż wykorzystywane preparaty mają określony czas działania, to po wyznaczonym czasie skóra i tak jest w lepszej kondycji niż przed zabiegiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here