termolifting Zaffiro

Termolifting Zaffiro jest to bezpieczny, bezbolesny, nieinwazyjny zabieg odmładzający poprawiający kondycję skóry twarzy i innych obszarów ciała. Podczas zabiegu wykorzystuje się ciepło do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Kolagen to białko będące jednym z głównych składników tkanki łącznej, to spoiwo łączące ze sobą komórki. Jest nazywany białkiem młodości, bo wspomaga utrzymanie gładkości, elastyczności, odpowiedniego napięcia i nawilżenia skóry oraz wspomaga elastyczność naczyń krwionośnych, przez co poprawia krążenie krwi. Zdolność organizmu do produkowania kolageny obniża się wraz z wiekiem. Skutki ubytków kolagenu pojawiają się jako oznaki starzenia charakterystyczne dla cery dojrzałej. Pod wpływem podwyższonej temperatury włókna kolagenu obkurczają się do pierwotnej długości, skóra odzyskuje elastyczność i napięcie, a zmarszczki zostają wygładzone. Ta właściwość włókien kolagenu jest wykorzystana podczas zabiegów odmładzających wykonywanych metodą termoliftingu Zaffiro.

Jak wygląda zabieg Zaffiro?

Na oczyszczoną skórę nakłada się żel chłodzący, który jednocześnie ułatwia prowadzenie głowicy emitującej światło podczerwone po skórze. W pierwszej fazie zabiegu schładza się skórę w celu ochrony naskórka przed oparzeniem. W następnej kolejności kolagen zawarty w skórze właściwej jest podgrzany promieniami IR emitowanymi z głowicy do temperatury 65° C, co powoduje efekt kurczenia się, wzmocnienia włókien kolagenu i elastyny, daje efekt napięcia, zagęszczenia skóry oraz wygładzenia zmarszczek. Po ponownym schłodzeniu wykonywany jest relaksujący masaż w temperaturze schłodzenia 0-20°C. Podczas zabiegu pobudzona zostaje produkcja nowego kolagenu, rozpoczyna się proces aktywnej odbudowy i regeneracji skóry, trwający około pół roku. W celu wzmożenia efektu zaleca się zabiegi z użyciem witaminy C. Termolifting Zaffiro skutecznie działa na wszystkie partie ciała, w których skóra wymaga ujędrnienia i poprawy napięcia. Może być wykonywany na wszystkich typach skóry. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a pełna regeneracja skóry następuje kilku miesiącach.

Wskazania do termoliftingu Zaffiro

Zabieg dedykowany jest osobom, które ukończyły 25 rok życia, a najbardziej widoczne efekty uzyskują osoby w wieku 35-40 lat. Termolifting Zaffiro poprawia jędrność skóry twarzy, szyi i w dekolcie, utraconą w wyniku procesów starzenia lub znacznej utraty masy ciała. Zabieg poprawia też owal twarzy, podnosi opadające policzki, wygładza zmarszczki i poprawia elastyczność skóry. Zabieg można stosować na całe ciało szczególnie u kobiet po porodzie, gdyż doskonale obkurcza skórę na brzuchu, daje dobre efekty w usuwaniu cellulitu rozstępów. Skutecznie usuwa zwiotczenia skóry na wewnętrznej stronie ramion i pod kolanami. Końcowe widoczne efekty odmłodzenia skóry uzyskujemy 3 do 6 miesięcy po zabiegu. Dla osób po 35 roku życia zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w miesięcznych odstępach. Zabieg Termoliftingu Zaffiro jest jednym z zabiegów niwelujących objawy starzenia się skóry wykonywanym w gabinecie Medycyny Estetycznej Scanmed w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here