Na czym polega wolumetria twarzy

Medycyna estetyczna zaszła przez dziesięciolecia tak daleko, rozwinięto tak nowoczesne technologie, że nie ma problemu by osobę, która skarży się na jakieś defekty swojej urody, mówiąc kolokwialnie „naprawić”, a jednocześnie poprawić wymiernie jej samopoczucie. Chociaż zabiegi tego rodzaju wywołują często liczne kontrowersje, zwłaszcza gdy zbyt nachalne i nieprzemyślane dobrze próby zmiany czy poprawiania urody nie udają się za bardzo, to jednak są nadal niezwykle popularne i to nie tylko w środowisku hollywoodzkich gwiazd kina.

Czym jest wolumetria twarzy i na czym polega?

Jednym z zabiegów, który jest dosyć często przeprowadzany jest zabieg wolumetrii twarzy. Trzeba na wstępie postawić zasadnicze pytanie – właściwie na czym polega wolumetria twarzy? Otóż, wolumetryczne odmładzanie za pomocą wypełniaczy to minimalnie inwazyjna technika stosowana do przywracania objętości twarzy. Przywrócenie objętości wymaga odpowiedniej znajomości rozmieszczenia poduszek tłuszczowych twarzy. Odbudowa za pomocą wstrzykiwania była świadkiem zmiany paradygmatu w ciągu ostatniej dekady wraz z globalnym odmłodzeniem, w którym główny nacisk kładziono na wypełnianie ogniskowych zmarszczek. Celem podstawowym było tutaj przywrócenia wzorca ubytku warstw tłuszczu na twarzy.

Techniki stosowane do uzyskania optymalnego przywrócenia objętości twarzy obracają się wokół liftingu strefowego i napinania. Nie bez znaczenia jest tutaj również odpowiednie mapowanie twarzy, które pozwala na indywidualne dopasowanie techniki wykonywania takiego zabiegu. Warto także zaznaczyć, iż odmładzanie wolumetryczne z wykorzystaniem nowszej technologii coraz częściej zastępuje metody chirurgiczne liftingu twarzy, a zalecane jest głównie ze względu na minimalnie inwazyjną technikę. Skutki tak przeprowadzanego zabiegu są też znacznie lepiej przewidywalne i bezpieczniejsze.

Koniecznie trzeba tutaj zaznaczyć dla kogo taki zabieg powinien być faktycznie zalecany. Przede wszystkim dla osób, których skóra na twarzy ucierpiała wskutek zbyt długiego wystawiania na promieniowanie UV. Także proces nieuchronnego starzenia się naszych organizmów obejmuje utratę pełni twarzy charakterystycznej dla młodych ludzi. Wynika to z utraty tkanki podskórnej, co prowadzi bezpośrednio do spłaszczenia struktur twarzy. Zmiany w mięśniach twarzy również nie są neutralne. Obowiązkowo należy wcześniej zasięgnąć rady lekarza, czy nie będzie jakichś przeciwwskazań do przeprowadzenia wolumetrii twarzy.

Zabieg wolumetrii twarzy

Dla mieszkańców Poznania i okolic można polecić jeden z adresów. Na stronie internetowej wrosinski.pl znaleźć można wszelkie informacje potrzebne do podjęcia ostatecznej decyzji o zabiegu wolumetrii twarzy. Ten bezpieczny zabieg, bez użycia groźnego dla większości osób skalpela, można wykonać przez wypełnienie ubytków twarzy kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem. Preparat wstrzykuje się za pomocą niewielkiej igły głęboko w tkankę podskórną. Dzięki temu można nie tylko pozbyć się zmarszczek, ale także odzyskać pełny kształt twarzy. Sama skóra po takim zabiegu wydaje się gładsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here