Otyłość brzuszna
fot. Pixabay.com

Tkanka tłuszczowa, gromadząca się w okolicach jamy brzusznej, to nie tylko nieestetyczny wygląd. To również przede wszystkim poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Gromadzenie się tkanki tłuszczowej w tym miejscu może prowadzić do cukrzycy, a także chorób serca.

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/jak-sie-pozbyc-otylosci-brzusznej/

Otyłość brzuszna a dieta

Aby pozbyć się otyłości brzusznej należy przede wszystkim wprowadzić poważne zmiany w diecie. Pierwszą z nich jest unikanie żywności słodzonej, zawierającej cukier, a także słodyczy i samego cukru. Wykluczyć więc powinniśmy jak najszybciej słodzenie kawy czy herbaty. Cukier jest jednym z pierwszych produktów, które prowadzą do przybierania na wadze, a jego nadmiar może prowadzić właśnie do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Im szybciej więc przestaniemy słodzić, tym lepiej dla nas.

W zwalczaniu otyłości brzusznej pomoże natomiast białko. Jeśli więc jest go w Twojej diecie zbyt mało, czas najwyższy to zmienić. Regularne spożywanie białka może zmniejszyć apetyt nawet o 60 procent, a także znacznie przyspieszyć spalanie kalorii. Polecamy więc spożywać więcej jajek, ryb, roślin strączkowych, orzechów i mięsa, a także nabiału. Ograniczeniu natomiast zdecydowanie powinna ulec ilość węglowodanów, zwłaszcza tych prostych. Diety oparte na niskiej zawartości węglowodanów znacznie podkręcają metabolizm oraz powodują, że nasz apetyt maleje, jesteśmy dłużej syci, nie potrzebujemy ciągle sięgać po przekąski i inne smakołyki. Poza tym zmniejszenie ilości węglowodanów pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, co z kolei również przyczynia się do utraty kilogramów. Otyłość brzuszną pomogą również zwalczyć produkty bogate w błonnik, które przyspieszają procesy trawienne oraz stymulują nasz układ pokarmowy do lepszej pracy.

Otyłość brzuszna a ćwiczenia i aktywność fizyczna

Odpowiednia dieta to podstawa, jeśli chcemy pozbyć się tłuszczu nagromadzonego wokół narządów zlokalizowanych w jamie brzusznej. Ale dietę warto również wspomóc aktywnością fizyczną. Dobrze, aby ćwiczenia koncentrowały się na pracy mięśni brzucha. Takim typem ćwiczeń będzie więc na pewno bieganie. Celować możemy jednak również w sendo – brzuszki, deska i inne ćwiczenia, które wymagają aktywizowania mięśni brzucha będą więc idealne dla osób, które zmagają się z otyłością brzuszną.

Poza tym prawda jest taka, że w redukcji tkanki tłuszczowej liczy się każda forma ruchu. Czy to będą spacery, codzienne, minimum 30 minutowe, czy marszobiegi, a może jazda rowerem lub pływanie – nieważne. Ważne, aby aktywność fizyczna była dostosowana do naszych upodobań i preferencji i abyśmy chcieli wykonywać ją codziennie lub minimum 3 razy w tygodniu.

Zobacz też: http://yoggi.pl/na-czym-polega-dieta-wegetarianska/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here