Szorstkie i popękane stopy

Letni sezon to czas noszenia odkrytych butów, co motywuje wiele osób do zwiększonego dbania o swoje stopy. Warto jednak postawić na pielęgnację przez cały rok! Poznaj skuteczne akcesoria oraz kosmetyki do stóp, które ułatwią ci codzienną pielęgnację.

Kremy do stóp – wygładzenie, nawilżenie i regeneracja

Kremowanie stóp to podstawa ich codziennej pielęgnacji. Regularne używanie kremu pomaga zatrzymywać wodę w naskórku, wygładza go, zapobiega rogowaceniu i przyspiesza procesy odnowy skóry. Wybieraj kremy z substancjami aktywnymi o działaniu silnie nawilżającym, wygładzającym i łagodzącym, takimi jak mocznik, alantoina, kwas hialuronowy, pantenol, witamina E.

Maska do stóp – silna koncentracja substancji aktywnych

Maski do stóp zawierają większe stężenie składników odżywczych niż kremy. Dostępne są maski nawilżające i regenerujące, a także maski złuszczające w formie specjalnych skarpetek, które trzeba założyć na określony czas. Zwykle taką formę mają maski z kwasami owocowymi AHA, o działaniu silnie złuszczającym.

Peeling do stóp usunie martwy naskórek

Szorstkie stopy to sygnał, że narasta na nich zrogowaciały naskórek. Usuniesz go wygodnie i bezpiecznie za pomocą peelingu. Może on działać z pomocą ścierających drobinek, np. cukru czy kawy – taki peeling należy dokładnie wmasować w skórę kolistymi ruchami. Peeling drobnoziarnisty będzie nieco łagodniejszy. Gruboziarnisty, który ma większą siłę ścierania, wybierz kiedy masz bardzo twardą skórę i wyczuwalne zgrubienia np. na piętach. Inny rodzaj peelingu to kosmetyk, który usuwa warstwę martwych komórek skórnych przy pomocy zawartych w nim enzymów i substancji aktywnych. Peelingi dodatkowo zawierają zwykle też substancje nawilżające.

Usuwanie martwego naskórka przy pomocy tarki lub pumeksu

Jeśli masz tendencję do silnego, nadmiernego przyrastania zrogowaciałego naskórka, sam peeling może okazać się niewystarczający. Możesz wówczas sięgnąć po tarkę lub pumeks i usunąć zgrubienia w sposób mechaniczny. To świetny sposób na szorstkie pięty. Tarka do stóp jest wygodna w użyciu dzięki ergonomicznej budowie – jest wyposażona w długą rączkę. Jest ostrzejsza niż pumeks, który zwykle jest dostępny w formie kostki. Niektóre tarki z jednej strony mają powierzchnię ścierającą, a z drugiej pumeks. Nie należy przeprowadzać tego procesu zbyt często – wystarczy raz w tygodniu. Zbyt intensywne ścieranie może spowodować odpowiedź skóry, która zacznie narastać szybciej.

Relaksująca kąpiel stóp połączona z masażem

Moczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli pozwoli zmiękczyć i nawilżyć naskórek, przygotować ją na dalsze zabiegi jak peeling czy maska i odprężyć się. Łatwiej będzie usunąć później martwe komórki skóry. Warto skorzystać ze specjalnego masażera, który utrzyma odpowiednią temperaturę wody, a końcówki masujące zapewnią regenerację zmęczonych stóp, poprawę krążenia krwi i doskonały relaks.

Zastosowanie tych sposobów pozwoli ci szybko i skutecznie poprawić kondycję skóry stóp. Dzięki czemu będą nienagannie prezentowały się w letnim obuwiu. Postaraj się jednak zachować systematyczność pielęgnacji – regularne dbanie o stopy zaowocuje w przyszłym sezonie letnim.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here