Inwestycja w nieruchomość - apartamenty inwestycyjne

Czerpanie zysków z posiadanych nieruchomości nie jest niczym nowym. Szeroko dostępne oferty najmu krótko i długoterminowego przyciągają uwagę turystów, biznesmenów oraz zwykłych śmiertelników poszukujących mniej lub bardziej stałego lokum. Chociaż zjawisko to nie budzi niczyjego zdziwienia to jednak pojęcie nieruchomości inwestycyjnej nie dla każdego jest terminem oczywistym.

Apartamenty inwestycyjne — na czym to polega

W przeciwieństwie do ofert tradycyjnego wynajmu kierowanych do stałych najemców lub gości wizytujących dany region w celach turystycznych apartamenty inwestycyjne rządzą się znacząco innymi prawami. Już sam określający je przymiotnik, mówi wyraźnie, iż omawiane lokale to nic innego jak „apartamenty inwestycje”. Oznacza to, że w momencie, w którym powstawał ich projekt wiadomo było, że ich przeznaczeniem będzie uzyskanie maksymalnego przychodu i jak najwyższego w skali roku zwrotu zainwestowanej w dany lokal kwoty.

W jaki sposób przyciągają apartamenty inwestycje

Zależnie od tego, dla kogo przeznaczony ma być lokal, oferta najmu musi posiadać odpowiednie dla docelowej grupy klientów zalety, które wyróżnią nieruchomość na tle innych obiektów. Jeśli nastawiamy się na obsługę gości podróżujących służbowo, niewątpliwą zaletę naszej nieruchomości inwestycyjnej będzie stanowiła doskonała komunikacja z najważniejszymi punktami w mieście, takimi jak centra biznesowe, siedziby firm i banków. Ważny jest także dostęp do miejskiej infrastruktury obejmującej różnego rodzaju restauracje i kawiarnie, sprzyjające biznesowym spotkaniom. Jeśli nastawiamy się na udostępnianie lokalu turystom, których głównym celem jest zapoznanie się z oferowanymi w mieście atrakcjami, głównym atutem będzie niewielki dystans oddzielający naszą nieruchomość od ciekawych dla zwiedzających miejsc. Oczywiście, także w przypadku takiej klienteli dobrze rozwinięta infrastruktura działa na naszą korzyść.

Rozwój nieruchomości inwestycyjnych

Walka o pozyskanie jak najszerszego grona klientów zaowocowało powstaniem nowego tworu w przestrzeni miejskiej, zwanego condohotelem lub inaczej aparthotelem. Tego typu obiekty, by zyskać na tle innych punktów, bardzo często posiadają własną, dobrze prosperującą infrastrukturę, obejmującą siłownie, sauny czy spa, których obecność ma zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających lokatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here