Klinika flebologii, czyli diagnostyka i leczenie żył

Choroby cywilizacyjne jak cukrzyca czy miażdżyca w bardzo dużym stopniu są wynikiem złej diety, braku ruchu i nadmiernego stresu. Zaliczamy do nich także schorzenia związane z naszym układem krążenia, czyli żyłami. Pierwszymi objawami bywają pajączki oraz żylaki na naszych nogach. Dziedzina nauki, która się nimi zajmuje to flebologia.

Czym zajmuje się flebologia?

Jest to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób żył. Pierwsze objawy, jakie mogą wskazywać na rozwijające się powoli choroby układu krążenia, to właśnie pojawiające się pajączki na udach i łydkach, skurcze łydek, a także niezwykle popularne, ale i nie leczone żylaki odbytu, czyli hemoroidy. Pierwsze objawy dotykają coraz młodszych ludzi, a ściśle jest to właśnie związane ze stylem życia, jaki prowadzimy. Przyczynia się do nich przede wszystkim siedzący tryb życia, kiepska dieta, nadwaga i otyłość, nadmierny stres, a także stosowanie używek w postaci alkoholu czy papierosów. Nie leczone żylaki mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń, a także być objawem innej choroby, która może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Co powinno nas niepokoić?

Centrum flebologii zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób układu krążenia. Jeśli pojawiają się u nas takie objawy jak uczucie ciężkości w nogach, pajączki, opuchlizna łydek, kostek i stóp, która szczególnie nasila się wieczorami, a z czasem także pojawiające się zgrubienia naczyń pod kolanami i wokół kostek, a nawet częste skurcze łydek podczas snu to pora, aby odwiedzić centrum flebologii. Wczesne rozpoznanie oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia to recepta również udanej kuracji. Nie warto więc już w początkowych objawach, czyli przy pierwszych pajączkach, bagatelizować problemu, lecz udać się do specjalisty od flebologii.

Klinika flebologii, czyli gdzie leczyć choroby żył

Miejscem, gdzie powinniśmy się udać, jest klinika flebologii. Pracują w niej lekarze specjaliści od chorób żył, którzy posiadają długie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu tego rodzaju schorzeń. Tam również w odpowiednio wyposażonych gabinetach w specjalistyczne urządzenia, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych, ale niezwykle istotnych badań, które zobrazują stan naszych żył. Jest to przede wszystkim USG Dopplera, czyli szybkie i nieinwazyjne badanie, które ukaże, jak wyglądają nasze naczynia krwionośne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here