jak wyleczyć grzybicę jamy ustnej?
fot. Pexels.com

Grzybica jamy ustnej to wstydliwa przypadłość. Jest to jednak schorzenie, które z łatwością możemy wyleczyć samodzielnie. Jak pozbyć się drożdżycy jamy ustnej domowymi sposobami? 

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/grzybica-jamy-ustnej-domowe-sposoby/

Czym jest grzybica jamy ustnej?

Grzybica we wnętrzu ust to zakażenie spowodowane najczęściej drożdżakami z rodzaju Candida albicans. Są one częścią naturalnej flory bakteryjnej jamy ustnej, które niekoniecznie muszą dać o sobie znać. Drożdżaki mogą się dopiero uaktywnić, gdy organizm zostaje obarczony długą antybiotykoterapią lub jego odporność mocno spada. Jak samodzielnie pozbyć się nieestetycznego i dokuczliwego białego nalotu?

Domowe sposoby na pozbycie się grzybicy jamy ustnej

Grzybicę jamy ustnej można łatwo wyleczyć domowymi sposobami. Oto kilka skutecznych metod rozprawiających się z niechcianymi drożdżakami.

  • Słona woda – sól ma właściwości przeciwzapalne i oczyszczające. Płukanie jamy ustnej wodą z solą skutecznie pomaga usunąć pleśniawki z języka.  
  • Soda oczyszczona – dobrym pomysłem będzie także wypłukanie ust w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej, która zniweluje objawy grzybicy. 
  • Jogurt – jest źródłem dobrych bakterii, które świetnie sobie radzą w walce z drożdżycą jamy ustnej, hamując jej rozwój. Istotne jest, aby był to niesłodzony jogurt naturalny, ponieważ cukier jest pożywką dla drożdżaków. 
  • Gencjana – ten roztwór o fioletowym zabarwieniu ma silne właściwości przeciwgrzybiczne. Wystarczy nałożyć odrobinę substancji na wacik i posmarować nim zmiany chorobowe. Gencjana jest łatwo dostępna – można ją nabyć we wszystkich aptekach.
  • Cytryna – sok z cytryny to popularny naturalny środek stosowany do walki z pleśniawkami. Ten kwaśny cytrus ma właściwości przeciwgrzybiczne i antyseptyczne.
  • Olejek z goździków – często jest wykorzystywany w stomatologii w celach znieczulających i przeciwbólowych. Olejek zawiera eugenol działający odkażająco, dlatego jest skuteczny w leczeniu grzybicy jamy ustnej.

Zobacz także: http://yoggi.pl/jaki-wplyw-na-zdrowie-ma-zbyt-wysoki-cholesterol/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here