białe zęby

Posiadanie śnieżnobiałego uśmiechu to marzenie wielu osób. Jest ono zarówno oznaką zdrowia, jak i urody, ponieważ zęby są tym elementem twarzy, na który często zwraca się uwagę i ma ogólny wpływ na ocenę danej osoby. Jak mieć białe uzębienie? O czym pamiętać?

Śnieżnobiały uśmiech – czy to możliwe?

Jak najbardziej możliwe, choć najczęściej by uzyskać czystą biel zębów, konieczne jest zastosowanie specjalnych do tego środków. Bez wizyty w gabinecie stomatologicznym raczej się wówczas nie obejdzie. Dlaczego? Głównie dlatego, że ludzkie zęby rzadko kiedy są naturalnie białe. Jest wręcz przeciwnie – zdrowe zęby są bardzo jasne, ale jednak posiadają delikatne odbarwienia i to jest naturalne. Wiele zależy tutaj od szkliwa, które w przypadku osób młodych jest bardziej kryjące, przez co wizualnie wydaje się, że mają białe zęby, gdy w rzeczywistości tak nie jest.

Co wpływa na kolor zębów?

Na kolor uzębienia wpływa wiele różnych czynników, do których zaliczy się genetykę, wiek i dietę. Niektórzy ludzie rodzą się z bardziej białymi zębami niż inni, ale mając lekko żółtawe czy szarawe uzębienie, nie oznacza, że coś jest nie tak. Na kolor wpływa szkliwo i zębina, a te mogą się zmieniać w zależności od różnych czynników zewnętrznych. Picie kawy, herbaty, palenie papierosów, spożywanie niektórych produktów spożywczych mogą sprawić, że barwa ta ulegnie zmianie. To jak dbamy o nasze zęby, też będzie miało znaczenie.

Jak wybielić zęby?

Posiadanie białych jak śnieg zębów jest marzeniem wielu, jako że współcześnie uznaje się to za wyznacznik zdrowia i atrakcyjności. Z tego też powodu szuka się sposobów na to, by uśmiech spełnił te kryteria. Jak skutecznie wybielić zęby doradza szmineczka.pl, wspominając o tym, jak dobrać dietę, czy jakich domowych sposobów użyć. Nie powinno się też zapomnieć o wizycie u specjalisty, który może zrobić to w sposób profesjonalny.

Jak dieta i używki wpływają na biel zębów?

To, co jemy i pijemy, ma ogromny wpływ na nasze uzębienie i jego kolor. Dlatego nie zaleca się między innymi picia kawy czy herbaty, a przynajmniej ograniczenie ich do minimum. Warto za to postarać się o zdrową dietę, ponieważ jak się okazuje, nasze posiłki mogą poważnie odbić się na kondycji zębów. Palenie papierosów czy picie alkoholu, zwłaszcza wina także jest niekorzystne dla szkliwa.

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Sposobów na wybielenie jest wiele, a na rynku nie brakuje choćby past wybielających, które mają w tym pomóc. Ich skuteczność jest różna i z pewnością nie ma co tutaj liczyć na cuda. Jak już lepiej sięgnąć też po sprawdzone i dobre produkty, a tanie drogeryjne towary zazwyczaj do nich się nie zaliczają. Nie brakuje też pasków i nakładek wybielających, ale z nich trzeba korzystać ostrożnie. Przy codziennej pielęgnacji dobrze też zainwestować w wybielające płyny do płukania. Zdecydowanie za to nie zaleca się z korzystania z innych często proponowanych rozwiązań, jak soda oczyszczona czy sok z cytryny. W ten sposób można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Jak wybielić zęby u specjalisty?

Gwarancją zdrowego uśmiechu jest właściwa pielęgnacja zębów. Chodzi tutaj nie tylko o ich regularne mycie, ale też i wizyty u dentysty. To pomoże w stałym kontrolowaniu stanu uzębienia, a co najmniej raz w roku dobrze też zdecydować się na usuwanie kamienia i innych osadów. Wiele gabinetów oferuje też profesjonalne wybielanie, do czego wykorzystuje się choćby lampy czy żele wybielające, albo wybielanie nakładkowe. Warto przy tym pamiętać, by udawać się zawsze tylko do sprawdzonych gabinetów stomatologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here