Letnia moda

Rok do roku ciepła pora roku nas nie rozpieszcza, fundując nam na przemian tropikalne upały i monsunowe wręcz ulewy. Ocieplenie klimatu sprawiło, że gorąco jest już pod koniec kwietnia, a dwudziestostopniowe temperatury notujemy na niektórych obszarach kraju jeszcze w listopadzie. Wymusiło to na społeczeństwie pewne zmiany dotyczące codziennego ubioru i sprawiło, że wcześniej nielubiane i rzadko używane elementy odzieży oraz obuwia wróciły znów do łask. Stało się to udziałem koszulek bez rękawów, niezabudowanych butów z dużą ilością otworów wentylacyjnych, sandałów, ale spotkało także damskie kalosze.

Na spacer i na grzyby

Kojarzone przez ostatnie dziesięciolecia głównie z topornymi, zielonymi buciorami noszonymi przez wędkarzy, te gumowe buty zyskują aktualnie coraz większą popularność. Kalosze damskie pojawiają się w szafach wielu pań, stając się ciekawym dodatkiem do spacerowych outfitów. Producenci prześcigają się wręcz w wypuszczaniu na rynek nowych wzorów i modeli, które przyciągną wzrok swoim niebanalnym wyglądem i pozwolą na dostosowanie się do obecnie panującej mody.

Kalosze damskie, to doskonałe rozwiązanie nie tylko na wędkowanie. Wraz ze zmieniającą się modą, zmieniają się też nasze przyzwyczajenia i coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, oddając się rozrywkom, które doskonale pamiętają nasi dziadkowie. Takie obuwie, oczywiście w przepięknych barwach i o przyjemnym dla oka wzornictwie, to świetna opcja dla kobiety, która lubi aktywnie spędzać swój wolny czas, czy to zbierając letnie i jesienne grzyby, czy po prostu spacerując po łąkach i lasach. Dzięki nim można oddawać się ulubionym zajęciom nawet w czasie trwania ulewnego deszczu.

A może nawet w mieście?

Damskie kalosze stały się tak popularne, że w ostatnim czasie nie dziwi nawet ich widok w mieście. Przeżywają istny renesans i są zakładane również na zakupy do galerii handlowych oraz spotkania w grupie znajomych, co jeszcze kilka lat temu byłoby doprawdy nie do pomyślenia. Jednak trud włożony przez projektantów przyniósł w końcu owoce i niektóre z kaloszowych modeli stały się tak ładne i cieszące oko, że są chętnie zakładane w sytuacjach, w których teoretycznie nie miały prawa się sprawdzić.

Wygodne obuwie, jakim są kalosze damskie, pokazało, że jest naprawdę uniwersalne i przydatne w najprzeróżniejszych sytuacjach. Widywane na wsi i w mieście, podczas deszczowego spaceru po bałtyckiej plaży lub nad jeziorem, a nade wszystko po leśnych ostępach, powinno znaleźć miejsce w garderobie każdej modnej pani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here