Metody sprawdzenia pingu w grach

Nad wszystkimi graczami świata – bez względu na preferowany gatunek i ulubione tytuły – wisi jedno fatum. Wyrażana tzw. pingiem słabość łączna internetowego, która powoduje opóźnienia i w efekcie może zepsuć nawet najlepiej zapowiadającą się rozgrywkę multiplayer. Dowiedzmy się więc, jak sprawdzić ping?

Wiedza o pingach w ma priorytetowe znaczenie dla zoptymalizowanej gry. Czasy pingowania mogą znacznie pomóc w buforowaniu danych wejściowych i ustaleniu dokładnego czasu, w którym można korzystać z gry Ultimate lub jeśli możesz zainicjować dużą grę i wygrać ten zespół.
Tworzenie sieci jest skomplikowane. Niezależnie od tego, czy masz opóźnienia w grze, po prostu przeniosłeś się lub chcesz chwalić się swoim znajomym o tym, jak niesamowite jest twoje połączenie, najprawdopodobniej interesuje Cię jak sprawdzic ping? W tym poradniku przejdziemy przez to, czym jest ping, jak rozpoznać ping za pomocą dwóch różnych metod i jak osiągnąć optymalizację w czasie rzeczywistym dla Twojej gry online.

Konkretna definicja

Zanim przejdziemy dalej, wyjaśnijmy kilka terminów. Przede wszystkim, kiedy gracze odwołują się do polecenia ping, zwykle mają na myśli opóźnienie. Opóźnienie to miara czasu potrzebnego na przesłanie danych z komputera do centralnego serwera i z powrotem do naszego komputera.

Gracze zazwyczaj określają to jako „ping” z powodu jednej metody, za pomocą której można przetestować spowolnienie – wysyłając serię pingów na serwer i mierząc czas potrzebny na dotarcie sygnału do miejsca docelowego. Wiele gier online odnosi się do ping / opóźnień w milisekundach „ms”.

Różne metody sprawdzania pingu

Bezpośrednie pingowanie serwera nie jest jedynym sposobem sprawdzenia opóźnienia. Metody różnią się w zależności od narzędzi, które oferuje programista gier. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy programista jest inny, a niektórzy są bardziej powściągliwi w stosunku do swoich serwerów niż inni.
Niektóre z nich mogą nie dostarczać zbyt wielu publicznych informacji o opóźnieniach, ponieważ uważają, że są mniej istotne (np. w grach strategicznych, zwłaszcza turówkach, jak seria Civilization).

Pinguj serwer bezpośrednio

Jednym z najprostszych sposobów sprawdzenia opóźnienia jest bezpośrednie wysłanie polecenia ping do serwera. W przypadku serwerów League of Legends można to łatwo osiągnąć, ponieważ Riot Games publikuje adresy IP niektórych serwerów gier.
Na przykład, aby pingować serwery LoL-a, otwórz wiersz polecenia (przejdź do Run i wpisz cmd.exe) i uruchom polecenie ping do odpowiedniego serwera, który chcesz analizować:

W powyższym przypadku wpisz: ping 104.160.131.3-t
W przypadku OCE wpisz: ping 104.160.156.1-t
W przypadku sieci LAN wpisz: ping 104.160.136.3-t
Chociaż nie jest to szczególnie precyzyjna metoda, pozwoli ci ona poznać przynajmniej przybliżony ping w grze.
Jeśli chcesz wiedzieć jak sprawdzic ping w innych grach, zapytaj programistę na jego oficjalne fora lub sprawdź, czy ktoś już to zrobił. Wiele firm produkujących gry dostarcza tę informację, ale nie należy się martwić, jeśli programista jej nie dostarczy – istnieje ryzyko, że dostarczą te informacje.

Sprawdź ping w… grze

Wiele gier ma opcję sprawdzenia ping bezpośrednio w grze, wybierając opcję w ustawieniach. Ustawienie będzie wyglądać nieco inaczej w każdej grze, ale najczęstszą nazwą tego ustawienia jest coś w rodzaju „statystyki wydajności wyświetlania” lub „wyświetlanie informacji o sieci”.
Będzie pokazywać nie tylko ping, ale często będzie pokazywać takie wiadomości, jak liczba klatek na sekundę, temperatura GPU i utrata pakietów. Jest to najdokładniejszy pomiar opóźnienia, ponieważ serwer gry jest źródłem informacji o opóźnieniach.
Czasy pingowania mogą się znacznie różnić, ale wszystko powyżej 70 ms jest zwykle uważane za szkodliwe. Idealnie chcesz być poniżej 40ms, jeśli to możliwe. Jeśli twoje opóźnienie jest zbyt wysokie, rozważ użycie Haste, aby poprawić wrażenia z gry.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz możliwość bezpośredniego pingowania serwera, sprawdź w grze lub ręcznie sprawdź procesy systemowe, poprawa czasu pingowania może znacznie poprawić ogólne wrażenia z gry. Jeśli wciąż zmagasz się z lagiem i masz już dość jittera i utraty pakietów, kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Haste i jak może pomóc zmniejszyć opóźnienia i poprawić stabilność sieci. Lub spróbuj Haste za darmo i zobacz różnicę dla siebie!

Haste zapewnia również darmowe narzędzie o nazwie Haste Check, które przypomina aplikację „speed speedtest”, ale w szczególności dla serwerów gier. Mierzy ping, utratę pakietów i jitter (ping spike), gdy jesteś w sieci Haste. Oznacza to, że możesz przetestować ping i stabilność połączenia, zanim zdecydujesz się na grę rankingową.
Im więcej grasz, tym więcej Haste dowiaduje się o różnych ścieżkach między twoim komputerem a serwerami gry. To oznacza, że Haste uczy się z czasem dostarczać coraz lepszych usług, więc nie przestawaj grać! Wcześniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here