3 pomysły i inspiracje na dekoracje urodzinowe

Organizujesz urodzinowe przyjęcie dla swoich przyjaciół i rodziny? Zastanawiasz się jak udekorować salę, w której przyjmiesz gości i uroczysz ich słonymi przekąskami?

Z myślą o Twoim wielkim dniu przygotowaliśmy kilka inspiracji, które wykorzystać możesz podczas najbliższego przyjęcia. Czerp z nich jak najwięcej i baw się dobrze!

Połysk, blichtr, brokat!

Kochasz błysk, przepych, uwielbiasz jak na urodzinowej zabawie dużo się dzieje? Postaw na strojne i bogate dekoracje, które mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Pamiętaj, że nie zawsze klasyka ma miano minimalizmu – nie bój się więc brokatu, monochromatycznych form i złota. W tym przypadku więcej, znaczy lepiej!

Idealną inspiracją do tworzenia dekoracji w tym duchu jest połączeni nurtu glamour z eklektycznym. Ten pierwszy stawia na przepych, błysk, marmur i szkło, a drugi uwielbia bawić się różnorodnością form i kolorów. Jeśli więc kochasz kolor i połysk, wybierz:

 •       Srebrne lub złote balony – zarówno w kształcie litery, jak i cyfr, symbolizujących wiek jubilata,
 •       Terpentyny – zarówno z kolorowej bibuły, jak i połyskującego, aluminiowego tworzywa,
 •       Confetti – koniecznie różnokolorowe i rozsypane na stole w jadalni lub wokół półmiska ze słonymi przekąskami,
 •       Girlandy – wielokolorowe, błyszczące i powiewające swobodnie u szczytu sufitu – dostaniesz je na https://mojeparty.pl/dekoracje-imprezowe
 •       Włosy anielskie – czyli drobne, wiszące, srebrne ozdoby, które zawiesić można przy krzesłach lub na klamkach,
 •       Brokat w sprayu – idealny do tworzenia błyszczących dekoracji – np. na szybie lub na ręcznie tworzonych banerach.

Wszystko to uzupełniają duże, ozdobne patery z przekąskami, szklane karafki wypełnione kolorowymi napojami, kryształowe kieliszki z palemkami i obrus z satynową listwą.

Klasyczne połączenia

Zupełnym przeciwieństwem do blichtru i kolorowych dodatków jest klasyczna prostota i pewna doza minimalizmu. Jeśli więc stawiasz na spokojne przyjęcie w towarzystwie eleganckiej zastawy i drobnych dodatków – sięgnij po dekoracje inspirowane stylem francuskim.

Zrezygnuj więc z błyszczących materiałów, cyrkonii, kolorów i brokatu. Postaw na stonowaną biel, srebro i złoto, łącząc ją z geometrycznymi i prostymi formami. Doskonałym wyborem będą więc:

 •       Pikery, które wbija się w babeczki lub słone przekąski – te dostępne są na https://mojeparty.pl/dekoracje-urodzinowe
 •       Girlandy z prostymi napisami – np. z napisem Happy Birthday,
 •       Balony o klasycznym kształcie i dwukolorowych zestawach,
 •       Eleganckie serwetki rozstawione przy talerzach – najlepiej z drobnym nadrukiem i delikatnymi aplikacjami,
 •       Obrusy lub bieżniki z delikatnej koronki.

Wybrane dekoracje połącz z elegancką, porcelanową zastawą, świeżymi kwiatami w wazonie, świecznikiem z białymi świeczkami i szklankami z ciętego szkła.

Impreza w stylu garden party

Marzy Ci się urodzinowa impreza w ogrodzie, ale pogoda nie dopisała? Uwielbiasz styl boho i chcesz, aby ten zawitał on także w Twoim salonie? Z myślą o tych możliwościach powstały dekoracje w duchu garden party!

Przyjęcie inspirowane ogrodem bazować musi na praktycznych i naturalnych rozwiązaniach. Koniec więc szkła, które może pobić się od podmuchu wiatru. Nigdy więcej confetti, które wpada do talerza z zupą. Teraz przyszła pora na prostotę i motywy roślinne, które cudownie nawiążą do rustykalnych wnętrz. Wraz z nimi powinny pojawić się:

 •       Papierowe naczynia, które przywołają na myśl festyny i rodzinne grille,
 •       Kolorowe serwetki, którymi wytrzesz rozlany sos,
 •       Różnokolorowe balony, które przywiążesz do stołu,
 •       Słomki – koniecznie w różnych kolorach tęczy, aby odszukać w gąszczu szklanek swój sok,
 •       Plastikowe kubeczki w różnych kształtach i formach.

Wszystko to niech przyozdobią proste przekąski, grillowane kiełbaski, duże baniaki z sokiem i wodą z cytryną, świeże owoce i półmiski, wypełnione koreczkami. Smacznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here