puder

Puder jest kluczowym elementem dobrze wykonanego makijażu. Bez niego nasza twarz po nałożeniu podkładu i korektora będzie się świeciła. Ten produkt ma nie tylko za zadanie nas zmatowić, ale także przedłużyć trwałość makijażu. Jaki puder będzie lepszy dla nas? Sypki, a może prasowany? Jak go nakładać, aby efekt był piękny i długotrwały? Jak dobrać kolor, żeby nie zrobić sobie krzywdy? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/puder/

Puder – czym i jak nakładać?

Puder na naszą twarz możemy nałożyć za pomocą pędzla, puszka lub gąbeczki. Jeśli postanawiamy użyć pędzla, ważne, aby był o duży i okrągły, co pozwoli nam na szybką i łatwą aplikację. Puder zawsze wklepujemy w twarz.

Puszek jest dokładniejszy, jednak cięższy w pielęgnacji i czyszczeniu. Jeśli pozostawimy go w złej pozycji do wyschnięcia, może się nam odkształcić i nie będzie już nadawał się do niczego.

Popularną metodą nakładania pudru jest również baking. Przy pomocy np. gąbeczki do podkładu, nakładamy dużą ilość pudru w okolice, które potrzebują mocnego i długotrwałego zmatowienia, a następnie zostawiamy go na kilka minut i za pomocą pędzelka, pozbywamy się nadmiaru.

Puder – rodzaje i zastosowanie

Metoda, jaką chcemy nakładać puder jest kwestią naszej preferencji i tego co najlepiej sprawdza się dla nas. Nie ma jednej odpowiedzi na to „Czym powinniśmy nakładać puder?” proponujemy zacząć od pędzla, a następnie spróbować różnych narzędzi i technik, tak aby znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie.

Puder prasowany – wady i zalety

Puder prasowany lub w kamieniu to jak sama nazwa wskazuje kosmetyk sypki, który został po prostu sprasowany. Posiada wiele zalet, ale także i ma swoje wady. Jest on bardzo łatwym produktem, jeśli chcemy np. w ciągu dnia poprawić swój makijaż. Sypki puder często ubrudzi nie tylko wszystko wokół, ale i nas samych. W przypadku prasowanego pudru ten problem, aż tak nie występuje.Jednak puder w kamieniu może nam się zwyczajnie rozbić, zatem podczas noszenia go w torebce czy podróży, istnieje ryzyko, że pęknie, brudząc przy tym naszą kosmetyczkę i całą resztę kosmetyków. Zatem musimy mieć to na uwadze. Często jednak ten rodzaj produktu sprzedawany jest w opakowaniu z puszkiem i lustrem.

Puder sypki – wady i zalety

Sypki puder świetnie sprawdzi się na co dzień, ale także i do bakingu. Jest wydajny i prosty w użyciu, jednak noszenie go w torebce wiąże ze sobą pewne ryzyko. Oczywiście jest on w proszku, a opakowanie często jest zakręcane. Wystarczy chwila nieuwagi i produkt mamy absolutnie wszędzie. Podczas aplikacji, warto jest uważać na swoje ubrania i zdecydowanie makijaż wykonać, zanim założymy na siebie ulubioną parę spodni czy koszulę. Mimo to, sypki puder jest absolutnym hitem i stosują go prawie wszyscy. Zdecydowanie lepiej utrwala makijaż, niż ten w kamieniu.

Zobacz też: http://yoggi.pl/idealne-brwi-w-kilka-minut/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here