Jak sprzedawać na Allegro, żeby sprzedać?

Wielu przedsiębiorców coraz częściej opiera swoją działalność na sprzedaży internetowej, która w dobie obecnych rozwiązań i technologii, okazuje się być najlepszą, ponieważ jest najbardziej dochodowa. Ale jak sprzedawać na Allegro?
Oczywiście wszystko w głównej mierze zależy od profilu naszej działalności oraz od tego, czy oferować produkty będziemy jako osoba prywatna i okazjonalnie, czy jako firma. Jeśli jednak zamierzamy wybrać drugi wariant, to na pewien sukces składa się wiele, bardzo istotnych czynników.
Najważniejszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę to nasza konkurencja. Przeanalizujmy sposoby sprzedaży, jakich używają, aby móc lepiej się przygotować do wystawienia naszych produktów. A niestety, konkurencja jest naprawdę duża. Zwróćmy uwagę na tytuły, jakich używają w swoich aukcjach, kategorie, opisy oraz zdjęcia. A może ich aukcje są wyróżnione lub promowane? Z jakich rodzajów dostaw korzystają? Jeśli chcemy okazać się lepsi i skuteczniejsi, i sprawić, aby firma generowała przychody – analiza konkurencji jest najważniejsza.
Po drugie – odpowiedni opis, tytuł i zdjęcia. Do tych punktów Allegro ma bardzo surowe wytyczne, nie należy więc łamać odgórnie ustalonych zasad. Zaznajomienie się z regulaminem jest niezwykle ważne. Wybierajmy zdjęcia wysokiej jakości, które proponują producenci produktów albo róbmy je sami. Klient głównie kupuje oczami. Miniaturka, z którą wystawimy nasz produkt jest najważniejsza. Dlaczego? Bo to ona przyciągnie, albo odstraszy, potencjalnego kupca. W opisie mamy do dyspozycji 50 znaków ze spacjami – wykorzystajmy je jak najlepiej. Ponieważ algorytmy wyszukują produkty po dwóch pierwszych słowach, dobierajmy je jak najskuteczniej.
A co z opisem? Im lepszy, przejrzysty i szczegółowy będzie, tym konsumenci będą mieli mniej pytań. Im mniej pytań, tym szybciej podejmować będą decyzję o kupnie produktu. Warto więc zawrzeć w środku wszystko, co jest najważniejsze.
A co z dostawą? Zadbajmy o to, aby jej ceny były jak najbardziej korzystne dla klienta, ponieważ bardzo często wybierane są oferty, gdzie ta wysyłka oscyluje wokół 5 zł albo… jest darmowa. Mamy wtedy poczucie, że złapaliśmy coś w świetnej okazji i to tak, jakbyśmy kupili to w sklepie koło domu. Im więcej możliwości rodzaju dostawy do wyboru tym lepiej. Każdy z nas jest inny, więc jeden będzie chciał przesyłkę kurierską, a drugi – do paczkomatu.
Pakiety wyróżnienia i promowania mogą okazać się deską ratunkową w przypadku, gdy chcemy być bardzo widoczni, a konkurencja jest niezwykle duża. Wystarczy wybrać jeden z nich, aby wyświetlać się na samej górze w danej kategorii lub nazwie danego produktu. To daje dużo, bo sprzedaż rośnie. A konsumenci wybierają takie aukcje, gdzie jest jak najwyższa sprzedaż – daje im to poczucie, że tak wiele osób nie mogło się mylić, kupując właśnie u tego, a nie innego sprzedawcy.
To najważniejsze zasady tego, jak sprzedawać na allegro. Po ich zastosowaniu możemy być pewni, że sukces przyjdzie do nas zdecydowanie szybciej. A poza tym – jesteśmy gotowi na wszystko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here