Jak wykonać własną świeczkę?

Różnego rodzaju ozdoby i produkty do pomieszczeń w domu możemy zakupić w odpowiednich sklepach lub też wykonać samodzielnie z pomocą najpotrzebniejszych przedmiotów. Własnoręczne dekoracje mogą być świetnym pomysłem, ponieważ wszystkie przedmioty wykonamy według własnego gustu. Możemy zastosować przeróżne materiały, wybierać kolory, a nawet zapachy. Z pomocą prostych narzędzi i przyborów możemy stworzyć niepowtarzalne prezenty, które wręczymy bliskim osobom. Warto zainspirować się pomysłami innych osób, ponieważ możemy znaleźć niezwykle ciekawe przedmioty, które mogą być nie tylko dekoracją, ale także okażą się użyteczne.
Jednym z domowych przedmiotów, które możemy wykonać samodzielnie jest świeczka. Dzięki niej pomieszczenie wyróżni się aromatycznym zapachem a także rozjaśni każdy kąt podczas wieczornej pory. Świeczki są bardzo klimatyczną ozdobą. Zakupimy je w przeróżnych formach, jednak warto wykonać także własną propozycję, dzięki której wybierzemy najbardziej pasujący nam zapach. Jak zrobić świeczkę? Musimy przygotować sobie wosk, który pozostał nam ze starych świeczek. Możemy mieszać ze sobą kolory lub też podzielić je na partie i roztapiać w osobnych naczyniach. Musimy zaopatrzyć się także w knoty ze sznurka, które nadadzą się do tego typu wyrobów. Możemy pozyskać je na przykład z prostej, białej świeczki, którą zakupimy za kilkadziesiąt groszy. Należy także zaopatrzyć się w pojemniczki, do których przelejemy roztopiony wosk. Możemy wykorzystać na przykład szklane propozycje, dzięki czemu całość będzie wyglądała estetycznie i nie będziemy musieli wyjmować naszej świeczki. Jeżeli chcemy uzyskać osobną świeczkę, to musimy przygotować sobie na przykład kartonowe pojemniki, które później łatwo przetniemy i ściągniemy. Jeżeli posiadamy już wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, to możemy przejść do kuchni, gdzie z pomocą kąpieli wodnej roztopimy stary wosk. Ważne jest, aby wszystkie grudki zniknęły, a masa była płynna i jednolita. Gdy uzyskamy taki efekt należy powoli wlewać wosk do pojemników, pamiętając o ustawieniu na środku knota, który musi zostać dokładnie zalany. Możemy posłużyć się na przykład patykiem, do którego przywiążemy sznurek, aby trzymał się podczas przelewania wosku. Gdy jedna warstwa wyschnie to możemy zabrać się za inne kolory. Jeżeli chcemy uzyskać jednolity kolor to wystarczy, że wlejemy całą porcję na raz do pojemnika. Następnie czekamy aż wosk wystygnie. Nasz wyrób możemy schować do lodówki, gdzie szybciej stężeje. Po zastygnięciu wosku możemy zdjąć formę i cieszyć się własnoręcznie wykonaną świeczką.
Do wosku warto dodać także naturalne zapachy jak na przykład skórka z pomarańczy czy też posłużyć się olejkami zapachowymi. Mieszając kilka propozycji możemy uzyskać ciekawy efekt. Warto eksperymentować i tworzyć coraz to nowsze propozycje. Taki przedmiot będzie świetny zarówno do własnego użytku, jak i jako prezent dla drugiej osoby. Świeczki możemy dowolnie przystroić sznurkami, cekinami, i innymi ozdobami na około przedmiotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here