Jak zwiększyć laktację

Prawidłowa laktacja jest bardzo ważna dla każdej matki, gdyż każda, pragnie nakarmić swoje dziecko jak najtreściwszym mlekiem. Aby nasza pociecha, mogła spać spokojnie z pełnym brzuszkiem a my razem nią. W dzisiejszych czasach, mamy wiele sposobów, aby laktacja była jak najlepsza.

JAK ZWIĘKSZYĆ LAKTACJĘ? ODŻYWIANIE I NAWADNIANIE
Przede wszystkim, warto zacząć od samej siebie, czyli zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Każdy człowiek potrzebuje dużej ilości wody, a matka karmiąca, musi szczególnie o tym pamiętać. 2 litry płynów dziennie, to podstawa do prawidłowej pracy organizmu. Odżywianie, tak samo jak, nawadnianie jest bardzo istotne. Dlatego warto sięgać, po bardzo wartościowe posiłki, takie jak, ryby, ciemne pieczywo, sery, mięso drobiowe i owoce, lecz nie tropikalne. Możemy również, wypróbować ziółka, w każdym supermarkecie lub aptece, znajdziemy specjalne herbatki z kopru włoskiego, gdyż koper, pobudza produkcję mleka.

MYŚL POZYTYWNIE
Mówi się, że mleko zaczyna produkcję w głowie. Oczywiście jest to metafora, aczkolwiek jest w tym trochę prawdy. Stres, który towarzyszy nam podczas karmienia, w niczym nam nie pomaga, a wręcz przeciwnie. Wyluzowanie, wiara w siebie i myślenie pozytywne jest kluczem do sukcesu.

WYŚPIJ SIĘ
Każda matka wie, że wysypianie się, nie jest tak proste z dzieckiem u boku, które albo płacze, bo jest głodne, albo czas na zmianę pieluszki. Zawsze tak zwane coś. Jednak warto korzystać z każdej wolnej chwili na drzemkę, gdyż jest ona dla nas zbawienna. Często, kobietom do odpowiedniej laktacji brakuje tylko i wyłącznie snu.

ODPOWIEDNIA TECHNIKA KARMIENIA
Zwróć uwagę, czy Twoje maleństwo, prawidłowo chwyta pierś i ssie. Być może, dziecko robi to w zły sposób, przez co ma problem z opróżnianiem piersi.

ODCIĄGANIE MLEKA
Jeśli dziecko nie opróżnia piersi do końca, możesz zrobić to sama, używając do tego laktatora, przy okazji pobudzisz gruczoły do dalszej produkcji mleka. Tę pomocną maszynkę do odciągania mleka, można kupić w każdej aptece.

NIE PODAWAJ DZIECKU BUTELKI
Podawanie dziecku przedwcześnie butelki jest bardzo złą decyzją, co prawda nakarmisz swoje dziecko, ale kiedy następnym razem podasz mu pierś, dziecko może chwytać ją nieprawidłowo lub ssanie będzie dużo słabsze. Poza tym, omijasz okazję pobudzania organizmu do produkcji mleka.

MASAŻ PIERSI
Łączenie przyjemnego z pożytecznym. Masowanie piersi, może pomóc Ci w prawidłowej laktacji, gdyż w ten sposób także stymulujemy je, a przy okazji ulżysz sobie w bólu, jeśli Twoje piersi są obolałe.

FACHOWA POMOC
Jeżeli, żadna z dotychczas użytych przez Ciebie metod pobudzania laktacji nie zdała egzaminu, możesz poprosić o pomoc, doradcę laktacyjnego. Pomoże on, określić przyczynę, odpowie na wszystkie Twoje pytania oraz nauczy Cię, jak postępować w celu poprawy laktacji. Często, taka pomoc jest niezbędna, warto więc z niej skorzystać, chociażby dla dobra naszego maluszka. Ostatecznie, doradca może polecić Ci, odpowiednie dla Twojego organizmu preparaty farmakologiczne, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here