Jakie auto?

Jakie auto kupić, żeby być zadowolonym? Jakie sumy trzeba wyłożyć na ten cel? Inwestować w nowe pojazdy czy też może lepiej pójść w używane? Oto zestaw pytań, na które muszą odpowiedzieć sobie ci wszyscy, którzy noszą się z zamiarem zakupienia samochodu. To poważna decyzja i dlatego też trzeba się nad nią dobrze zastanowić. Trudno byłoby tutaj komukolwiek cokolwiek doradzać, jakie auto kupić, ponieważ każdy ma w tym względzie inne zdanie. Jedni kupują li tylko nowe pojazdy, inni z kolei stawiają na używane. Nowe auto to bez wątpienia luksus i nie każdy może sobie nań pozwolić. Cóż może być piękniejszego niż zapach wnętrza nowego auta? Za to jednak trzeba swoje zapłacić. Ale nowy samochód to przede wszystkim gwarancja tego, że posłuży on nam przez co najmniej kilka lat. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak wiele jeździmy. Jeden kierowca robi tysiąc kilometrów na rok, a inny przejeżdża tyle w ciągu miesiąca, tym samym więc ich samochody już po dwóch latach użytkowania będą w zupełnie innym stanie. Prawdę mówiąc, samochód niszczy się chyba jeszcze bardziej, kiedy całymi tygodniami stoi w garażu. Niejeden z nas miał się już okazję o tym przekonać.
Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo jakby nieco odbiegliśmy od meritum, a mieliśmy zastanowić się, jakie auto kupić. W dużej mierze takie zakupy uwarunkowane są rzecz jasna posiadanymi środkami. Niektórzy starają się kupować różne rzeczy, w tym i samochody, za gotówkę. Inni z kolei idą w kredyty. Oczywiście ta druga opcja jest droższa, bo przecież bank nie pożyczy nam pieniędzy charytatywnie, tylko musimy zapłacić odsetki od kredytu. Ale jednocześnie to dobre wyjście, kiedy nie mamy gotówki. Nie zawsze jest tak, że możemy pożyczyć potrzebne nam środki od rodziny czy znajomych. Zresztą w obecnej dobie nikt już nie trzyma pieniędzy w przysłowiowej skarpecie, bo te, jeśli już mamy, przechowujemy na kontach bankowych.
A wracając jeszcze do samochodowych zakupów, warto w niektórych okolicznościach rozważyć zakup auta używanego. Czasami udaje się rzeczywiście trafić pojazd w bardzo dobrym stanie. Nic dziwnego, kiedy chodzi np. o roczne auto. Na dobrą sprawę to taki samochód jest dopiero dotarty i można naprawdę być z niego zadowolonym. Co więcej, za taki egzemplarz zapłacimy już dużo mniej niż za nowy. Powszechnie przecież wiadomo, że nowe auta tracą najwięcej na swojej cenie. Praktycznie ich wartość spada od razu, kiedy wyjadą z salonu. No cóż, takie są reguły rynkowe i nic na to nie możemy poradzić. Pozostaje jedynie może zdecydować się jednak na nabycie samochodu używanego. A trzeba wyraźnie stwierdzić, że takich na naszym rynku jest stosunkowo dużo. Cały czas przecież sprowadzane są z zagranicy. Na szczęście już zmądrzeliśmy i nie kupujemy tych wiekowych, które w jakieś mierze przed laty i tak nas dosłowne zalały. Nasi zachodni sąsiedzi pozbyli się często kłopotu, a my ochoczo kupowaliśmy często nawet pełnoletnie auta, bo były tanie. No cóż, musimy widocznie uczyć się na własnych błędach, żebyśmy zrozumieli pewne rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here