Noworodek dobrze ubrany

Większość z nas w chwili gdy zostaje rodzicami, przewartościowuje cały swój dotychczasowy świat, jego priorytety oraz cele.
W chwili narodzin dziecka, to właśnie ono staje się najważniejsze, i to wokół niego będzie kręcić się całe nasze życie.
Już w czasie ciąży rodzice, skrupulatnie przygotowują wyprawkę dla nowego członka rodziny.
Rozmowom na ten temat nie ma końca, wiele par poszukuje informacji na temat właściwego ubioru dziecka wśród rodziny, przyjaciół czy też na stronach internetowych.
Wielu rodzicom już na etapie kompletowania wyprawki, sen z oczu spędzają ubranka dla noworodka.
Jak ubierać noworodka, aby nie zmarzł i aby nie było mu za gorąco?
Jest to nie lada wyzwanie, od niejednej z babć czy to tych własnych, czy tych spotykanych na spacerach, usłyszymy wiele przeróżnych rad, w kwestii ubioru noworodka, od tych sympatycznych aż po te, które będą potrafiły wyprowadzić nas z równowagi.
Kiedyś przyjmowało się, że dziecku ma być ciepło i nawet latem powinno być solidnie ubrane, zaopatrzone w czapeczkę i przykryte kocykiem, na szczęście podejście tego typu zaczyna ustępować miejsca racjonalnemu podejściu na temat ubioru noworodka, stosownie do panującej pogody.
Przecież to człowiek, całkiem taki jak my, owszem jest mniejszy i wymaga szczególnej opieki i troski, ale jeśli latem temperatura na dworze przekracza 30 stopni, i nam ciężko wytrzymać w koszulce na krótki rękaw i spódnicy, to dlaczego dziecko ma być ubrane w grubą warstwę ubrań i jeszcze do tego przykryte kocykiem?
Warto w kwestii ubrania noworodka, kierować się przede wszystkim rozsądkiem, najnowsze badania donoszą że większą krzywdę zrobimy dziecku przegrzewając je, aniżeli narażając na lekkie zmarznięcie.
Kwestia doboru odzieży dla noworodka, jest również uwarunkowana porą roku, w której malec przyjdzie na świat.
Gdy spodziewamy się dziecka w okresie jesienno- zimowym, zadbajmy aby w garderobie malca nie zabrakło śpioszków, pajacyków, ubranek typu body oraz kaftaników z długim rękawkiem, wybierajmy ubranka z grubszej bawełny.
Zaopatrzmy się również w ciepły kocyk, oraz kilka par skarpetek..
Zadbajmy również o stosowny kombinezon, czapeczkę, rękawiczki oraz rożek bądź maleńki szalik, który będzie chronił szyję maluszka przed zimnem, gdy wyjdziemy z nim na zewnątrz.
Dla maluszków urodzonych latem, wybierajmy ubranka z cieńszych materiałów, zadbajmy o to aby mieć w szafie dziecięcej body z krótkim rękawkiem, koszulki na ramiączkach, oraz kaftaniki z krótkim rękawkiem, wygodne lekki śpioszki, pajacyki, kocyk i cienkie czapeczki.
Nawet letnie miesiące potrafią obfitować z chłodne wieczory czy poranki, kupmy więc dla maluszka lekki śpiworek może być wykonany z delikatnego polaru, oraz chustkę pod szyję i czapeczkę na wyjścia.
Noworodka w domu możemy ubrać w body i pajacyk lub kaftanik i śpioszki.
Grubość materiałów, oraz długość rękawa kaftaników i body dopasujmy do warunków, w których dziecko przebywa.
Ubierajmy dziecko tak, aby było mu wygodnie i nie przegrzewało się, łatwo sprawdzić temperaturę jaką odczuwa maluszek wsuwając mu palce za koszulkę w okolicach szyjki.
W ten sposób sprawdzimy czy ubraliśmy naszą pociechę stosownie do panujących warunków, warto to robić gdyż kwestia odczucia ciepła nawet u dzieci bywa indywidualna.
Bądźmy czujnymi obserwatorami naszych pociech, a szybko dojdziemy do wprawy jak ubierać naszego noworodka, aby czuł się idealnie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie auto?
Następny artykułPieczemy chleb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here