Kilka trików, które przyśpieszą Twój Windows 7

Kilka trików, które przyśpieszą Twój Windows 7

A więc skarżysz się na działanie swojego systemu? Cóż, jeśli nie stać Cię po prostu na lepszy komputer, musisz sprawdzić czy aby na pewno uczyniłeś wszystko, aby Twój Windows był należycie zoptymalizowany. Zatem jak przyspieszyć Windows 7? Oto garść pomysłów od nas.

1. Odinstaluj zbędne aplikacje
Wejdź do panelu sterowania, kliknij w Programy, następnie Odinstaluj program i wybierz odpowiednią opcję, np. niechciane gry, których nigdy nie będziesz potrzebować. Wiele programów ładuje procesy podczas rozruchu i przejmuje cenne cykle pamięci RAM i procesora. Będąc tutaj, możesz również kliknąć „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows” i zeskanuj listę, aby sprawdzić, czy czegoś nie używasz. Niby truizm, ale prawie każdy z nas posiada mnóstwo zbędnego software’u na dysku.

2. Limit procesów uruchamiania
W polu wyszukiwania przycisku Start wpisz MSCONFIG, a następnie przejdź do zakładki Uruchamianie. Prawdopodobnie zobaczysz mnóstwo aplikacji, głównie do obsługi systemu, ale będziesz mógł znaleźć również takie, które wyraźnie nie są potrzebne. Na przykład absolutnie nie ma potrzeby ciągłego uruchamiania GoogleUpdate lub nawet QuickTime. Nie usuwaj tych, które obsługują twój sprzęt lub zapewniają Ci bezpieczeństwo, ale może być coś, co jest rażąco nieproduktywne. Być może trzeba będzie sprawdzić nazwy programów w Internecie na stronie, na przykład processlibrary.com, aby zobaczyć, jakie one są – mogą to być nawet złośliwe oprogramowanie.

3. Wyłącz gadżety pulpitu
Teraz przechodzimy do wskazówek, które wymagają wyłączenia części systemu operacyjnego. Windows 7 porzucił rzeczywisty wizualny pasek boczny znany z Visty, ale nadal działa proces paska bocznego. Wyłącz go, wpisując „gadżety” na pasku wyszukiwania w menu Start, wybierając „Wyświetl listę uruchomionych gadżetów” i zaznacz każdą z nich po kolei, a następnie kliknij przycisk Usuń, aby zamknąć wszystkie gadżety, na których możesz mieszkać.

4. Nie ustawiaj ciężkiej tapety
Dzisiejsze monitory mają olbrzymią rozdzielczość, więc czasami może nas ponieść i ustawimy jako tło zdjęcie zajmujące kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt megabajtów miejsca. Ustawienie prostej tapety spowoduje to zwolnienie dodatkowej pamięci RAM, a tym samym zwiększenie prędkości. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz Personalizuj, a następnie Tło pulpitu na dole wynikowego okna dialogowego. Ustaw go na jednolity kolor.

5. Defragmentacja dysku
Twój dysk przechowuje dane w porcjach, gdziekolwiek jest miejsce na dysku, niezależnie od tego, czy przestrzeń jest ciągła dla jednego pliku. Defragmentator porządkuje wszystko i blokuje bity programu tak, aby głowicy czytnika nie musiały przemieszczać się w tę i z powrotem, aby odczytać cały plik wykonywalny lub plik danych. Chociaż jest to mniejszy problem z dzisiejszymi ogromnymi dyskami twardymi i pamięcią RAM, powolny system może nadal korzystać z defragmentacji dysku. Windows 7 ma wbudowany program do defragmentowania, który uruchamia się automatycznie w zaplanowanych odstępach czasu. Mój został ustawiony domyślnie, aby uruchamiać Środy o 1:00, kiedy mój komputer jest zazwyczaj wyłączony; więc nigdy nie został zdefragmentowany. Jeśli znajdujesz się w podobnej łodzi, możesz zmienić zaplanowaną defragmentację lub defragmentację na żądanie.

6. Sprawdź, czy nie ma wirusów i programów szpiegujących
Możesz uruchomić wbudowany program Windows Defender lub aplikację innej firmy. Możesz zacząć od czegoś powszechnie polecanego, jak Spyware Doctor with AntiVirus 2010. Jeśli jednak nie chcesz płacić, istnieje mnóstwo bezpłatnych opcji antimalware .

7. Oczyść dysk
Co jeszcze możesz zrobić? Jak przyspieszyć Windows 7? Z menu Start wybierz Wszystkie programy, następnie Akcesoria, Narzędzia systemowe i Oczyszczanie dysku. Narzędzie to znajduje niechciane śmieci i pliki, takie jak tymczasowe, offline strony sieci Web i pliki instalacyjne na komputerze i oferuje usunięcie ich wszystkich naraz. Może się nawet okazać, że Twój Kosz jest pęka w szwach: Mój miał 4,5 GB, a nawet nie miałem o tym pojęcia! Będzie to jednak miało zauważalny wpływ na prędkość, jeśli maszyna będzie już prawie pełna.

Mamy nadzieję, że to choć odrobinę przyśpieszy pracę Twojego komputera i zapewni Ci większy komfort pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here