Szybki sen na wygodnym łóżku

Szybki sen na wygodnym łóżku

Sypialnia nie byłaby sypialnią bez łóżka. Zajmuje ono najwięcej miejsca i jego wygląd ma ogromny wpływ na ogólny charakter pomieszczenia. Nie ma co na nim oszczędzać, gdyż to od łóżka zależy jakość naszego snu. W ciągu dnia, kiedy jedynie odpoczywamy lub odnawiamy siły, oddając się niedługiej drzemce, powinniśmy dokładnie chronić pościel, która na nim zalega.

Łóżko w ciągu dnia

Pierwszą funkcją narzut na łóżka jest asekuracja pościeli przed zanieczyszczeniami i okurzeniem w ciągu dnia. Wielu osobom zdarzają się momenty spoczynku, które spędzane są w alkowie. Nie przebieramy się wtedy w koszulę nocną. W związku z tym wysoce istotne wydaje się precyzyjne okrycie prześcieradła, kołdry oraz poduszek, gdyż formowanie się w pościeli w widnej odzieży jest zwyczajnie antyhigieniczne.

Poręczność nakrycia na łóżko wcale nie wyklucza jego wartości estetycznych. W tej chwili na rynku można odnaleźć harmonijne okrycia płaskie oraz pikowane, z kunsztownymi wyszyciami bądź zdobione subtelną falbaną. Wśród dzieci i młodzieży największą furorą cieszą się arcydelikatne kapy drukowane we wzory z drogimi herosami. Nadobowiązkowo są one osiągalne w wielu zakresach, np. narzuta na ponad dwa metry. Jeżeli jesteśmy posiadaczami mebla o oryginalnych formatach, możemy zamówić narzutę szytą na wymiar.

Urządź sypialnię

Ważne jest by miejsce, w którym śpimy było luksusowe i urządzone w sposób intrygujący dla nas. Warto zwrócić na to uwagę. Chcesz się dobrze wyspać? Nie wiesz jak szybko zasnac? Wyrzuć tabletki! Należy zacząć od łóżka. Powinno być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Zbyt krótkie łóżko albo zbyt miękki materac wpłyną niekorzystnie na nasz nocny wypoczynek. Prócz tego artyzm jest równie istotna. Niech nasze łóżko prócz komfortu cieszy oko. Sypialnia odpowiadająca naszemu dobremu smakowi to zapewnienie wykonania potrzeby estetyki. Chyba jakakolwiek pani będzie lepiej się czuła w alkowie urządzonej jak ze snu. Najlepsze łóżko, szafki czy lampki spowodują, że komfort duchowy z pewnością przybierze.

Na dzień kapa

Urządzając alkierz należy pomnieć, iż narzuta na łóżko stanowi mocno istotny detal dekoracyjny. Dzisiaj dużą popularnością cieszą się pikowane dwustronne okrycia. Zazwyczaj jedna część kapy jest ugrzeczniona, natomiast drugą cechuje intensywna kolorystyka. Przykład może tutaj stanowić narzuta na łóżko szara od strony wewnętrznej, a z wierzchu seledynowa lub kobaltowa. Na zimne zimowe dni najpopularniejsza narzuta na duże łóżko będzie idealna w postaci imitacji zwierzęcego futra, zaś w ciepłe dni należy okrywać pościel kwiecistymi tkaninami z satyny albo innych gustownych materiałów.

Trzeba wiedzieć, że kapa powinna łączyć się stylistycznie z pozostałymi elementami dekoracyjnymi w sypialni. Na przykład narzuta na łóżko szara będzie doskonale wyglądała w komunikacji z odpowiednimi firankami i zasłonami. Zwłaszcza, gdy na łóżko rzucimy kilka niedużych poduszek w kolorze zasłon oraz dużych poduch łączących różne barwy. Dynamiczna barwa zasłon podświetli sypialnię, zaś narzuta doda jest aluzyjnej szykowności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here